Media o meczu Lech – Górnik: Podział punktów przy Bułgarskiej

Kibic  -  16 maja 2021 23:08
0
1777
Spotkanie Górnika z Lechem zakończyło się rezultatem 1:1. Był to mecz o wyższą pozycję w tabeli Ekstraklasy, dlatego media skupiły się przede wszystkim na nastrojach kibiców, które zarówno w Zabrzu, jak i Poznaniu są napięte. Można spodziewać się wielu zmian! Zapraszamy na pomeczowy przegląd prasy!

Zespół Marcina Brosza zakończył rozgrywki na dziesiątym miejscu
Mecz w Poznaniu miał przede wszystkim znaczenie materialne i psychologiczne. Stawką był układ miejsc 9-11, a co za tym idzie wysokość gratyfikacji finansowych od PKO Ekstraklasy (odpowiednio 2,27 mln, 1,96 mln i 1,65 mln) oraz atmosfera w klubie w najbliższych dniach. Spotkanie zakończyło się remisem, co oznaczało porażkę Lecha – gospodarze, w kontekście wygranej Jagiellonii, obsunęli się z dziewiątego na jedenaste miejsce, a z zapowiedzi trenera Macieja Skorży, że ten występ będzie początkiem odrodzenia Lecha też niewiele wyszło. Górnik za to zachował dziesiątą lokatę, przerwał serię sześciu meczów wyjazdowych bez strzelonego gola. Mogli nawet pokusić się o więcej, ale zmarnowali kilka niezłych okazji. Gwoli ścisłości trzeba też przyznać, że Martin Chudy po raz kolejny podtrzymywał ich przy meczowym życiu

Sportowefakty.pl
Lech Poznań zawiódł nawet w meczu o nic. Ciekawiej było na trybunach
Lech zremisował z Górnikiem 1:1. Na stadionach nareszcie pojawili się kibice i to ich zachowanie było ciekawsze, niż samo spotkanie. Transparenty rozwieszone na trybunach mówiły same za siebie. W ostatnim spotkaniu mogliśmy zobaczyć dwie bramki. W 9. minucie dla Kolejorza trafił Ramirez, natomiast w 77. rezultat wyrównał Nowak.

Lech Poznań zakończył tak, jak go rozegrał. Remis z Górnikiem
Lech Poznań wymownie podsumował aktualny sezon w swoim wykonaniu. Kolejorz zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1, choć miał mnóstwo okazji, by zapewnić sobie trzy punkty i dać choć trochę radości kibicom. Po trafieniu Daniego Ramireza lechici mogli spokojnie myśleć o łatwej wygranej, ale z czasem do głosu dochodzili goście. W końcu, po zmarnowanych okazjach Lecha padł gol dla Górnika. Strzelający do bramki Bartosz Nowak podsumował słabą pracę defensywy Kolejorza i cały jego sezon w Ekstraklasie.

Interia
Lech Poznań zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1. Będzie jedenasty na koniec
Gospodarze szybko otworzyli wynik, bo już w 9. minucie trafił do siatki Ramirez. Jednakże, w ostatnim kwadransie rezultat wyrównał Nowak. Lech w samej końcówce mógł jeszcze  ostatecznie przegrać, ponieważ swoje okazje miał Jimenez czy Nowak, lecz tak się nie stało. Bohaterami meczu są z pewnością bramkarze: Martin Chudy oraz Mickey van der Hart.

Górnik Zabrze skończył sezon na 10 miejscu
Po remisie w Poznaniu „górnicy” kończą rozgrywki na pozycji nr 10, przed Lechem, który w niedzielę ponownie zawiódł i żegnany był gwizdami.

Lech skończył sezon w lidze tak, jak i go zaczął. Od rozczarowania

Kolejorz zremisował w Poznaniu z Górnikiem 1:1. Mecz ten nie decydował już o pucharach czy spadku z Ekstraklasy. Jednakże, kibice jednego i drugiego klubu liczyli chociaż na dobre zakończenie po niemrawym sezonie, w którym oczekiwano na inne rezultaty. Trójkolorowi mogą się jedynie cieszyć, że przełamali niemoc zdobycia bramki na wyjeździe. Trwała ona już 697 minut. Teraz zarówno w Zabrzu, jak i Poznaniu możemy spodziewać się sporych zmian personalnych.