Media o meczu Lech – Górnik: Górnik zaszokował Poznań!

Kaszpir  -  29 kwietnia 2018 08:49
5299

Górnik Zabrze po 15 latach przełamał się przy Bułgarskiej i pokonał Lecha. Mało tego zrobił to naprawdę w wielkim stylu, czym zszokował nie tylko Poznań, ale zapewne też całą ligę.

Sport

Górnik zaszokował Poznań!
Po jednym ze swoich najlepszych meczów w tym sezonie zabrzanie rozgromili na wyjeździe lidera ekstraklasy Lecha aż 4:2. To było popisowe spotkanie w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza.

Dziennik Zachodni

Perfekcyjne kontry zabrzan zatrzymały poznańską Lokomotywę. 
Marzący o powrocie na fotel lidera Lotto Ekstraklasy Lech Poznań został rozbity przez Górnika Zabrze. Zabrzanie wykorzystali wszystkie okazje o pokonali kandydata do mistrzowskiej korony 4:2. Górnik rozegra jedno z najlepszych spotkań wiosną.

Przegląd Sportowy

Kolejorz strącony z fotela lidera.
Niesamowity mecz na stadionie przy Bułgarskiej. Goście niczym wytrawny bokser wypunktowali Kolejorza, który w ten sposób stracił pozycję lidera ekstraklasy.

Ekstraklasa.org
 

Cztery ciosy. Szok w Poznaniu.
Poprzednio Górnik Zabrze wygrał w Poznaniu z Lechem w sezonie 2003/04. Od tego czasu stał się nawet najczęściej pokonywanym zespołem przez Kolejorza w Ekstraklasie. Dziś jednak zaprezentował pełną polotu grę, która przyniosła mu aż cztery gole, a w konsekwencji zwycięstwo 4:2.

Interia

Kibice w Poznaniu przeżyli szok.
To wielka sensacja – Górnik Zabrze nie tylko pokonał Lecha Poznań na jego stadionie, ale go wręcz rozbił – wygrał 4-2, choć prowadził już 4-0! “Kolejorz” już stracił pozycję lidera na rzecz Legii Warszawa, a jutro może spaść jeszcze za Jagiellonię Białystok. Dobre informacje dla Adama Nawałki – kapitalne spotkanie zagrał Rafał Kurzawa, a po kontuzji na boisko wrócił Maciej Makuszewski.

Gol24.pl

Kolejorz nie chce majstra. Górnik postrzelał przy Bułgarskiej.
Niespodzianka w Poznaniu. Grający bez swoich snajperów Górnik Zabrze rozstrzelał przy Bułgarskiej Lecha. Podopieczni Marcina Brosza wbili gospodarzom cztery gole, tracąc w końcówce dwa. To druga z rzędu porażka Kolejorza przed własną publicznością

Sportowe Fakty

Lech rozbity! Górnik Zabrze wygrał w Poznaniu 4:2!
Szok w Poznaniu! Górnik Zabrze sprawił Lechowi tęgie lanie i wygrał 4:2, prowadząc w pewnym momencie już 4:0! Drużyna Nenada Bjelicy straciła pozycję lidera Lotto Ekstraklasy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl