Media o meczu Górnik – Zagłębie Sosnowiec: przewrotka, która pogrążyła Zagłębie

W.  -  24 lutego 2019 09:23
0
3709

Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 2:1 i awansował na 12. lokatę w tabeli. Pierwszą bramkę dla zabrzan zdobył w 12 minucie spotkania Valerian Gwilia. Drugiego, fantastycznego gola z przewrotki dołożył w 60 minucie pojedynku nie kto inny jak Igor Angulo, honorowe trafienie dla Zagłębia oddał Žarko Udovičić  (51′).

Piękny gol Angulo i VAR pozbawił Zagłębie punktu
Ciekawy mecz w Zabrzu.  Będący od ścianą beniaminek z Sosnowca miał sporo pecha w podbramkowych sytuacjach, a gospodarze byli skuteczni do bólu i to oni zgarnęli cenny komplet punktów.

Euforia w Zabrzu, dramat w Sosnowcu
Znaczenia meczu Górnika Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec w kontekście walki o utrzymanie nie sposób było przecenić. Nic więc dziwnego, że oba zespoły starannie przygotowywały się do tej batalii i analizowały słabe strony rywala. Początek spotkania wskazywał, że znacznie lepiej lekcję odrobił Marcin Brosz, który postanowił iść utartym przez wcześniejszych przeciwników Zagłębia szlakiem i postawił na totalną ofensywę od pierwszych minut, by jak najszybciej zadać pierwszy cios.

Piękny gol, czerwona kartka i Ivanauskas odesłany na trybuny. Bardzo ważna wygrana Górnika w derbach
W derbach województwa śląskiego działo się wiele. Igor Angulo strzelił pięknego gola, Vamara Sanogo otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie Michała Koja, a Valdas Ivanauskas został ukarany przez sędziego.

Ważne rozstrzygnięcie na dole tabeli
W pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 2:1. Dla gospodarzy trafili Valeriane Gvilia oraz Igor Angulo, a honorowe trafienie dla gości zanotował Žarko Udovičič. Zespół z Sosnowca przez ostatnie minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Vamary Sanogo.

Gol24

Przewrotka Angulo pogrążyła Zagłębie Sosnowiec! Górnik oddala się od strefy spadkowej
Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Sosnowiec w pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Ozdobą spotkania było fantastyczne trafienie z przewrotki Igora Angulo. O sporym niedosycie mogą mówić natomiast zawodnicy gości. Obili poprzeczkę i słupek, a wyrównująca bramka na 2:2 została anulowana po weryfikacji wideo.

Bokserski cios, przewrotka Angulo i nieuznana bramka. Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Sosnowiec
Igor Angulo strzałem przewrotką dał wygraną Górnikowi Zabrze nad Zagłębiem Sosnowiec (2:1). W końcówce Vamara Sanogo uderzył w twarz rywala i został wyrzucony z boiska. Sosnowiczanie znów mieli dużo pretensji do systemu VAR.

weszlo.com

Czerwona latarnia świeci coraz mocniej
Anulowany gol, słupek, poprzeczka. Górnik zagrał przeciętnie, długimi minutami był zepchnięty do defensywy, ale dobry początek i cudowny gol Angulo wystarczył, by wygrać arcyważny mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Goście mogli złapać z Górnikiem kontakt w tabeli, a tak dali się pogrążyć na dnie.