Media o meczu Górnik – Zagłębie Lubin: Bezbarwny remis

g.rajda  -  31 października 2021 09:37
2
1141

Kiepskiej jakości widowiskiem uraczyli kibiców w sobotni wieczór piłkarze Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin. Bezbarwny mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który nie zadowala żadnej z drużyn.

Ekstraklasa.org
Bez bramek na Śląsku
Ani jedna bramka nie padła w meczu Górnika z Zagłębiem. To pierwszy domowy remis zabrzan i wyjazdowy lubinian w obecnym sezonie. Obie ekipy długo próbowały się zaskoczyć. Bramkarze musieli pozostawać skoncentrowani. Zarówno Hładun jak i Sandomierski nie mogli mówić o braku okazji do wykazania się. Miedziowi najbliżej celu byli w 62. minucie. Wówczas w słupek trafił Zivec. W odpowiedzi gola strzelił Podolski, był jednak na spalonym i pojedynek zakończył się rezultatem 0:0.

Sport
Nudny i nieciekawy mecz w Zabrzu. Górnik remisuje z Zagłębiem 0:0. Mimo bojkotu Torcidy na trybunach było prawie 8 tys. kibiców.
Mecz na Stadionie im. Ernesta Pohla stał pod znakiem bojkotu gry zespołu gospodarzy przez Torcidę, tej najbardziej zagorzałej części fanów 14-krotnego mistrza Polski. W pierwszej części na boisku niewiele się działo. Z wyjątkiem świetnej okazji Jimenza, który chybił głową z kilku metrów i z drugiej strony Żivca, to wiało nudą. Nie było składnych akcji i celnych strzałów, a mecz przypominał towarzyskie granie. Gospodarze mieli sporo szczęścia w 61 minucie, kiedy to po dobrej dwójkowej akcji Szysz – Żivec ten drugi ubiegł obrońców Górnika, ale z kilku merów trafił tylko w słupek. W końcówce gola szukał  Podolski, ale nie udało mu się zaskoczyć Hładuna. Ostatecznie wszystko skończyło się bezbramkowym remisem.

Dziennik Zachodni
Mecz, który nie dał satysfakcji
Piłkarze Górnika bezbramkowo zremisowali z Zagłębiem. Jako jedyny piłkę do siatki posłał Podolski, ale był na wyraźnym spalonym i trafienie nie zostało uznane. Goście prezentowali się lepiej, ale nie na tyle, by przechylić szalę na swoją korzyść. Najlepszą okazję mieli w 61 minucie, ale Zivec trafił piłką w słupek obok lewej ręki Sandomierskiego. Dla Górnika to pierwszy domowy remis w tym sezonie (bilans uzupełniają 3 zwycięstwa i tyle samo porażek) i pierwszy bezbramkowy w ogóle.

Pilkanozna.pl
Podział punktów
Ani jeden gol nie padł w rywalizacji Górnika Zabrze z Zagłębiem Lubin w ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bezbarwne spotkanie przyniosło sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Przez 45 minut ani zabrzanie, ani lubinianie nie trafili do siatki. Ba, niespecjalnie się do tego nawet zbliżyli. Do szatni udali się przy sprawiedliwym, bezbramkowym remisie. Po przerwie utrzymało się status quo. Między obiema drużynami obowiązywał względny balans, który poskutkował podziałem punktów.

Sportowefakty.pl
Klasyczny mecz walki Górnika z Zagłębiem. Nikt nie zasłużył na gola

Obie ekipy nie zagrały efektownego i efektywnego futbolu, mocno rozczarowywały z przodu i w konstrukcji akcji. Starcie Górnika Zabrze z Zagłębiem Lubin zakończyło się bezbramkowym remisem.

Przegląd Sportowy
Rozczarowująca gra Górnika i Zagłębia daje podział punktów
Górnik Zabrze tylko zremisował z Zagłębiem Lubin 0:0. Obie drużyny zdecydowanie rozczarowały kibiców, nie tworząc sobie zbyt wielu klarownych sytuacji strzeleckich. Remis jest w pełni zasłużonym rezultatem, jednak z pewnością nie może zadowolić ani jednych, ani drugich.

Sportlaski.pl
Grobowa cisza i bezbramkowy remis w Zabrzu
Górnik Zabrze Pomimo bezbramkowego rezultatu, sobotnie popołudnie w Zabrzu było wyjątkowo gorące. Działo się przede wszystkim na trybunach, jednak na boisku emocji także nie brakowało. Niewiele brakowało, a Lukas Podolski cieszyłby się z pierwszego gola na boiskach Ekstraklasy.