Media o meczu Górnik – Zagłębie: Beniaminek upokorzony przy Roosevelta

W.  -  30 kwietnia 2019 09:25
0
3202

W ostatnim spotkaniu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze rozbił Zagłębie Sosnowiec aż 4:0. Wysokie zwycięstwo zapewniło zabrzanom niemal pewne utrzymanie, beniaminka zaś porażka przy ul. Roosevelta zbliżyła na krok od degradacji do pierwszej ligi.

Sport

Górnik gromi Zagłębie
Ostre strzelanie na stadionie im. Ernesta Pohla zaczął w 28 minucie Boris Sekulić. Po trafieniu na 1:0 zabrzanie atakowali i dążyli do kolejnych bramek. Te były kwestią czasu, patrząc na to, jak grała dzisiaj defensywa Zagłębia. W 39 minucie gapiostwo i fatalną grę w tyłach gości, którzy nie wiedzieli, gdzie jest piłka, wykorzystał będący ostatnio w dobrej formie Jesus Jimenez. Potem jeszcze swoje dołożył Igor Angulo i na przerwę sosnowiczanie schodzili z bagażem trzech bramek.

Dziennik Zachodni

Górnik prawie się utrzymał. Zagłębie prawie pewne spadku
W meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy w grupie spadkowej Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 4:0 (3:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Boris Sekulić, Jesus Jimenez oraz dwie Igor Angulo. Zagłębie od 50. minuty grało w dziesiątkę, gdy czerwoną kartkę dostał Patrik Mraz. Górnik prawie zapewnił sobie utrzymanie. Natomiast Zagłębie jest coraz bliżej degradacji do I ligi.

Przegląd Sportowy

Górnik nie spadnie. Zabrzanie rozbili Zagłębie Sosnowiec
Piłkarze Górnika Zabrze w efektownym stylu wygrali czwarty mecz z rzędu i praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie. Zagłębie Sosnowiec od degradacji może uratować tylko cud.

Gol24

Czwórka do zera. Górnik Zabrze wysyła Zagłębie Sosnowiec do 1 ligi. Co za pierwsza połowa!
To spotkanie, nie tylko ze względu na kibicowskie animozje, miało swój wyjątkowy ciężar gatunkowy. Zmierzyły się w końcu zespoły wciąż niepewne utrzymania. Z tego powodu PZPN w ostatniej chwili zmienił sędziego, by uciąć wszelkie dyskusje na temat ewentualnych kontrowersji. I tak Piotra Lasyka z Bytomia, który w młodości grał w piłkę razem… z trenerem Marcinem Broszem zastąpił Szymon Marciniak z Płocka.

Sportowe Fakty

Pogrom w Zabrzu. Zabrzanie upokorzyli rywali
Górnik Zabrze odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo. Śląski zespół rozgromił u siebie Zagłębie Sosnowiec 4:0, a mógł wygrać zdecydowanie wyżej. Sosnowiczan już tylko cud może uratować przed spadkiem.

weszlo.com

Zagłębie w zabrzańskiej glebie
(…) Górnik Zabrze swojego rywala upokorzył, wytarł nim podłogę, wykręcił i jeszcze raz wytarł. Zwycięstwo 4:0 nie oddaje różnicy, jaka dzieliła obie drużyny. I niech nikogo nie zmyli czerwona kartka dla Patrika Mraza. Gospodarze już do przerwy zdobyli trzy bramki, a jeszcze grając 11 na 11 w słupek po podaniu Waleriana Gwilii strzelił Jesus Jimenez. Później piłkarze Marcina Brosza połączyli pragmatyzm z przyjemnością: chwilami nieco już zwalniali, ale i tak ciągle stwarzali następne sytuacje, co w końcu dało czwartego gola.