Media o meczu Górnik Zabrze – Wisła Płock: Zwycięstwo na wagę utrzymania?

W.  -  15 maja 2019 12:30
0
1686

Górnik Zabrze przegrał z Wisłą Płock 0:1 w meczu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy. Trzy punkty zdobyte przy Roosevelta niemal zagwarantowały zespołowi Leszka Ojrzyńskiego  dalsze występy w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej w sezonie 2019/2020.

Sport

Górnik nie popisał się
Przed meczem władze ekstraklasy nagrodziły Igora Angulo, który został piłkarzem miesiąca kwietnia. W starciu z „nafciarzami” goleador z Zabrza, miał przystawić przysłowiową kropkę nad „i” w drodze po tytuł najskuteczniejszego piłkarzy w bieżących rozgrywkach. Tak się jednak nie stało…

 

Dziennik Zachodni

Milionowy kibic obejrzał porażkę Górnika
Meczem z Wisłą Płock piłkarze Górnika Zabrze zamknęli kolejny sezon na swoim stadionie przy Roosevelta. Tak się złożyło, że akurat na tym spotkaniu pojawił się milionowy kibic, licząc od otwarcia obiektu w 2016 roku. Spotkanie zakończyło się jednak porażką gospodarzy.

Ekstraklasa.org

Wszystko w nogach płocczan
Jeden gol zadecydował o wygranej w Zabrzu. W 36. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała podopiecznych Marcina Brosza 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Giorgi Merebaszwili.

Przegląd Sportowy

Piękny gol Merebaszwilego zapewnia ważną wygraną Wiśle
Giorgio Merebaszwili kazał długo czekać na swojego gola. Ostatniego w ekstraklasie zdobył w grudniu zeszłego roku. Jednak gdy trafił, zrobił to w piękny sposób i jego gol zdecydował o zwycięstwie Wisły Płock nad Górnikiem Zabrze (1:0), dzięki któremu Nafciarze są o krok od utrzymania.

Gol24

Wisła Płock dzięki wygranej w Zabrzu jest bardzo blisko utrzymania
Wisła Płock odniosła bezcenne zwycięstwo w Zabrzu. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wygrali przy Roosevelta z Górnikiem 1:0 po trafieniu Giorgiego Merebaszwiliego. Dzięki kompletowi punktów „Nafciarze” są bliscy utrzymania.

Sportowe Fakty

Bomba Merebaszwiliego i ofensywna niemoc zabrzan
Wisła Płock zrobiła duży krok w kierunku utrzymania w Lotto Ekstraklasie. Zespół prowadzony przez Leszka Ojrzyńskiego pokonał na wyjeździe Górnik Zabrze 1:0. Bohaterem Wisły był Giorgi Merebaszwili.

weszlo.com

I po strachu – Wisła Płock (prawie) utrzymana
Nie wiemy, czy gracze Górnika troszkę poświętowali wywalczone w weekend utrzymanie, czy fakt pewnego pozostania w lidze podziałał na nich rozleniwiająco, czy po prostu przydarzyło się zabrzanom słabsze spotkanie, ale długo na boisku rządził potencjalny spadkowicz. Wisła powinna dorzucić drugą bramkę, zapomnieć o tym, że to podobo niebezpieczny wynik i starać się kontrolować przebieg wydarzeń, jednocześnie nasłuchując wieści z Legnicy. Nie zrobiła tego (…)

 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments