Media o meczu Górnik Zabrze – Stal Mielec: „Górnik wygrał ze Stalą”, „Kibice Górnika odetchnęli z ulgą”

Monia  -  21 października 2024 09:51
0
1051

Zakończenie weekendu w Zabrzu niewątpliwie można uznać za bardzo udane i to nie tylko ze względu na piękną, jesienną aurę, jaka towarzyszyła piłkarzom podczas niedzielnego meczu. Na Arenie Zabrze padły aż cztery gole, w tym trzy dla „Trójkolorowych”. Górnicy wygrali niezwykle istotne spotkanie ze Stalą Mielec. Można więc spokojnie zaczynać nowy tydzień w dobrych nastrojach. Zapraszamy do poniedziałkowej lektury Mediów o Meczu!

Zadali cios w samej końcówce! Cztery gole w Zabrzu. I ten piękny wolej
W doliczonym czasie gry gospodarze byli bardzo blisko podwyższenia wyniku za sprawą Taofeeka Ismaheela, ale jego strzał wybronił znakomicie dysponowany tego dnia Mądrzyk.
Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Górnika. Na posterunku czuwał golkiper rywali, ale w 61. minucie został przełamany przez Damiana Rasaka, który popisał się znakomitym uderzeniem z woleja.
Po przerwie to gospodarze mieli zdecydowanie więcej okazji, ale mieli problem z ich wykorzystaniem. Udało im się to dopiero w samej końcówce za sprawą Patrika Hellebranda.

Górnik 3:1 Stal – Ponad połowa wygrana
Do tej pory Górnik Zabrze miał dokładnie 50% wygranych meczów przeciwko Stali Mielec. Po 12. kolejce 2024/25 może pochwalić się faktem, że już ponad połowa ich spotkań zakończyła się triumfami Trójkolorowych.
Górnik Zabrze nie przegrał 26 z 28 meczów ze Stalą Mielec jako gospodarz (93%). Na własnym stadionie w ostatnich 18 ligowych spotkaniach piłkarze Jana Urbana zaliczyli 11 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. W 12. kolejce 2024/25 kluczową rolę odegrał Luka Zahović, który strzelił gola i zaliczył asystę. Czwarte ostatnie podanie w tym sezonie przy swoim nazwisku zapisał także Erik Janza.

Kibice Górnika Zabrze odetchnęli z ulgą. Setny mecz Lukasa Podolskiego przyniósł trzy bezcenne punkty zdobyte kosztem Stali Mielec
Po niemrawym początku temperatura zaczęła rosnąć, a piłkarze wymieniać drobne złośliwości. Czas na konkrety przyszedł po pół godzinie gry. Niezła akcja zabrzan przyniosła piłkę Yosuce Furukawie, który wstrzelił ją tuż przed bramkę, a tam Luka Zahović zmienił jej kierunek i Górnik objął prowadzenie i poszedł za ciosem. Tyle, że szybko nadział się na odpowiedź Stali. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Piotr Wlazło wyskakując nad rozgrywającego setny mecz w barwach czternastokrotnych mistrzów Polski Lukasa Podolskiego.
Remis do przerwy był sukcesem Stali, a do szatni gospodarzy wprowadził nerwowość, którą Jan Urban musiał szybko zgasić i to mu się udało.

Meczyki.pl
Przełamanie Górnika. Ważne zwycięstwo w Ekstraklasie
Górnik Zabrze ograł Stal Mielec 2:1 (1:1). Tym samym gospodarze zakończyli serię meczów bez zwycięstwa. Ostatnie tygodnie nie były udane dla Górnika. Zespół Jana Urbana miał za sobą odpadnięcie z Pucharu Polski, zaś w Ekstraklasie remis z Legią Warszawa oraz porażkę z Zagłębiem Lubin.
Przełamanie nastąpiło jednak przy okazji potyczki ze Stalą Mielec. Początkowo nie było to oczywiste. Gospodarze otworzyli wynik w 32. minucie, gdy Zahović wykorzystał podanie Fukurawy. Jeszcze przed przerwą wyrównał Wlazło, który świetnie uderzył głową.

Decydowała druga połowa w meczu Górnika Zabrze ze Stalą Mielec
W drugim, niedzielnym meczu w PKO Ekstraklasie zmierzyły się kluby, które spędziły przerwę reprezentacyjną w dolnej połowie tabeli. Górnik Zabrze podjął Stal Mielec. Przed pierwszym gwizdkiem Marcina Szczerbowicza drużyna ze Śląska miała o punkt więcej niż przeciwnik. Inna sprawa, że w ostatnich kolejkach lepiej wiodło się Stali, która nabrała rozpędu po zmianie trenera z Kamila Kieresia na Janusza Niedźwiedzia.
Górnik wybrał się w przerwie reprezentacyjnej na pożegnalny mecz Lukasa Podolskiego w 1.FC Koeln. Poradził sobie dobrze i zwyciężył z zespołem z Niemiec. Częściowo poprawił sobie humor po nieudanym spotkaniu w PKO Ekstraklasie, w którym przegrał 0:1 z KGHM Zagłębiem Lubin. W niedzielę zespół Jana Urbana drugi raz z rzędu grał o punkty na własnym stadionie.

Sport.tvp.pl
Górnik Zabrze wygrał ze Stalą Mielec. Piękny gol Damiana Rasaka zadecydował
Górnik Zabrze po dwóch meczach bez zwycięstwa przełamał się przeciwko Stali Mielec, wygrywając w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy 3:1. Ozdobą spotkania była bramka na 2:1, którą strzałem z powietrza zza pola karnego zdobył Damian Rasak.

Piłka Nożna
Cztery gole w Zabrzu. Górnik zdołał się przełamać
Początek należał do Stali, która częściej przebywała na połowie przeciwnika, prowadziła grę, dośrodkowywała, parę razy uderzała. Dwa strzały oddał Piotr Wlazło – groźny był zwłaszcza drugi, po rozegraniu rzutu rożnego, ale został zablokowany przez Lukasa Podolskiego.
Po pierwszym kwadransie obraz meczu się zmienił. Górnik zaczął mieć więcej do powiedzenia z przodu, próbował zaskoczyć z dystansu. Jakub Mądrzyk obronił mocny strzał Podolskiego, potem Patrik Hellebrand i Damian Rasak niecelnie uderzali zza szesnastki.
Po niecałej pół godzinie gry blisko szczęścia była Stal, konkretnie Mateusz Matras, który mocno główkował po dośrodkowaniu Krystiana Getingera z rzutu wolnego, ale Michał Szromnik świetnie interweniował.