Media o meczu Górnik Zabrze – GKS Katowice: „Podolski Klasyk”, „Show Podolskiego! Patrzeć i podziwiać, fenomenalny dublet”

Monia  -  22 września 2024 08:50
0
710

W efektownym stylu Górnik Zabrze przełamał kiepską serię z ostatnich tygodni. Podopieczni Jana Urbana po trzech kolejnych porażkach odnieśli upragnione zwycięstwo. Tak się złożyło, że doszło do tego podczas Śląskiego Klasyku. Niekwestionowanym bohaterem tego wydarzenia, co podkreślają wszystkie sportowe media, został Lukas Podolski. Zapraszamy do pomeczowej prasówki.

GieKSa.pl
Podolski Klasyk
O ile w pierwszej połowie GKS próbował dorównać Górnikowi, to po gongu na początku drugiej połowy i po trzeciej bramce animusz całkowicie opadł. W derbowym pojedynku katowiczanie mocno i boleśnie zderzyli się z ekstraklasą. Sytuacja w tabeli zaczyna się robić nieciekawa, nasz zespół w trzech meczach zdobył zaledwie jeden punkt, a grupa pościgowa z dołu zbliża się wielkimi krokami. O ile w poprzednich meczach piłkarze Rafała Góraka nie odstawali od rywali, tym razem trzeba powiedzieć, że właśnie tak było i Górnik wygrał absolutnie zasłużenie – z wisienką na torcie, czyli fenomenalnym Lukasem Podolskim.

Górnik przerwał złą passę! Bohater derbów mógł być tylko jeden
Wielkie święto na trybunach po 19 latach oczekiwania, ale na boisku doszło do brutalnej weryfikacji. Śląski Klasyk przy Roosevelta mógł się podobać, ale wszystkie karty rozdawali w nim liczący na przełamanie zawodnicy Górnika Zabrze. Zespół Jana Urbana triumfował 3:0, a o swojej klasie przypomniał Lukas Podolski, który ustrzelił dublet. Zabrzanie nie pozostawili nic przypadkowi i zadali dwa błyskawiczne ciosy. Pod adresem beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy spływało w ostatnich tygodniach wiele komplementów, ale w derbowym starciu GieKSa nie miała wiele do powiedzenia.

Derby Śląska dla Górnika Zabrze. Gospodarze wysoko wygrali dzięki fenomenalnemu występowi Lukasa Podolskiego.
Lukas Podolski najstarszym strzelcem dubletu w meczu Ekstraklasy w historii (39 lat 109 dni). Lider formacji ofensywnej Górnika Zabrze w derbach Śląska zdobył swoje dwie pierwsze bramki w tym sezonie i pomógł drużynie wrócić na zwycięską ścieżkę. Po porażkach z Lechią Gdańsk i Motorem Lublin piłkarze Jana Urbana pokonali trzeciego beniaminka. To trzeci taki przypadek w ich czterech ostatnich spotkaniach, gdy zachowują czyste konto, grając u siebie.

Lukas Podolski dyrygentem w Śląskim Klasyku! Górnik Zabrze rozbił GKS Katowice wygrywając 3:0
W Śląskim Klasyku nie było żadnych wątpliwości. Górnik Zabrze zdominował GKS Katowice, wygrywając pewnie i wysoko. Dwa gole – pierwsze w tym sezonie – zdobył Lukas Podolski, sygnalizując powrót do wielkiej formy. Najlepszy występ Górnika od wielu tygodni pokazał beniaminkowi, jak wiele pracy czeka go na drodze do utrzymania w Ekstraklasie.

Goal.pl
Trzy gole w derbach Górnego Śląska, przełamanie lidera Górnika
Górnik Zabrze nie dał szans GKS-owi Katowice w pierwszym od 19 lat pojedynku obu drużyn w Ekstraklasie. Bohaterem sobotniego spotkania na stadionie przy ulicy Roosevelta był Lukas Podolski. Górnik odniósł tym samym trzecie zwycięstwo w tym sezonie, które pozwoliło mu na przeskoczyć GKS w ligowej tabeli. Dla goście z Katowic to czwarta porażka po powrocie do Ekstraklasy.

Meczyki.pl
Show Podolskiego! Patrzeć i podziwiać, fenomenalny dublet
Po raz pierwszy od 19 lat w Ekstraklasie odbył się Śląski Klasyk. Górnik Zabrze na własnym boisku wygrał 3:0 z GKS-em Katowice. Bohaterem prestiżowego starcia został Lukas Podolski. Górnik wygrał i wskoczył na dziewiąte miejsce w tabeli. GKS zajmuje 12. lokatę.

Lukas Podolski bohaterem śląskiego klasyku
Górnik Zabrze zagrał z GKS-em Katowice w PKO Ekstraklasie po raz pierwszy od 19 lat. Górnik rozbił przeciwnika 3:0, a dwa gole strzelił Lukas Podolski.
Górnik objął prowadzenie 1:0 już w 4. minucie. Jan Urban i jego piłkarze otworzyli spotkanie w wymarzony sposób. Cieszyli się po uderzeniu ich lidera Podolskiego. Były reprezentant Niemiec pokonał Kudłę niesygnalizowanym strzałem zza pola karnego. Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza. Górnik potrzebował jeszcze o minutę mniej na strzelenie gola, ponieważ już w 48. minucie zrobiło się 2:0 po strzale Josemy. Jeżeli katowiczanie liczyli jeszcze na uratowanie wyniku, to nadzieja zgasła w 64. minucie. Podolski oddał drugi strzał do bramki katowiczan, a przy wyniku 3:0 Górnik miał komplet punktów praktycznie w kieszeni. Lider zabrzan niebawem opuścił boisko i zobaczył już dość spokojną końcówkę spotkania z ławki.

Sport.tvp.pl
Lukas Podolski Show. Górnik Zabrze pewnie pokonał GKS Katowice w śląskim klasyku
Ma prawie 40 lat na karku, jest blisko zakończenia kariery, ale wciąż pokazuje, że to „ma”. Lukas Podolski błyszczał jak za najlepszych lat w śląskim klasyku. Górnik Zabrze pokonał GKS Katowice 3:0 (1:0), a „Poldi” zdobył dwie bramki, w tym jedną wyjątkowo pięknej urody. Piłkarze GKS-u Katowice byli bezradni na popisy mistrza świata z 2014 roku. Oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę Michała Szromnika i zagrali zdecydowanie najsłabsze spotkanie w sezonie. Górnik przerwał czarną serię trzech porażek z rzędu i z dorobkiem jedenastu punktów awansował na dziewiątą lokatę w tabeli. GieKSa (9 pkt.) spadła na jedenastą pozycję.

Piłka Nożna
Śląski Klasyk dla Górnika. Podolski bohaterem gospodarzy Górnik Zabrze wygrał u siebie aż 3:0 z GKS-em Katowice w 9. kolejce Ekstraklasy.
Gospodarze przełamali się po trzech porażkach z rzędu, w czym pomógł m.in. Lukas Podolski, strzelec dwóch goli w Śląskim Klasyku. Jedną bramkę zdobył Josema. Zespół z Zabrza wygrał 3:0 i zdołał się przełamać po trzech porażkach z rzędu. Drużyna Jana Urbana awansowała z 14. na 9. miejsce w Ekstraklasie (11 punktów), a ekipa Rafała Góraka spadła z 9. na 12. pozycję (9 oczek).