Media o meczu Górnik – Wisła: Twierdza zdobyta!

W.  -  28 czerwca 2020 10:48
0
1756

W sobotnim meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 0:1. Decydującego gola, na wagę trzech punktów zdobył tuż po przerwie Alon Turgeman, który w 47. minucie, skutecznie zwiódł defensywę i golkipera Trójkolorowych, dając swemu zespołowi komplet bardzo cennych punktów, zdobytych na jakże trudnym dla drużyn przyjezdnych terenie. Przypominamy, że ostatni raz ta sztuka udała się Lechowi Poznań, który 28 września 2019 roku triumfował na stadionie przy ul. Roosevelta, pokonując gospodarzy 1:3.

Zachęcamy do zapoznania się z medialnymi doniesieniami na temat sobotniego spotkania.

Dziennik Zachodni

Wisła zdobyła Twierdzę Zabrze. Górnik zagrał dobrze tylko w pierwszej połowie
W meczu 33. kolejki w grupie spadkowej PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Wisłą Kraków. Bramkę zdobył Alon Turgeman w 47. minucie. Zabrzanie w końcówce próbowali wyrwać remis, ale bez skutku. Górnik przegrał u siebie pierwszy raz od 28 września, kiedy w 10. kolejce został pokonany przez Lecha Poznań 3:1. „Biała Gwiazda” zdobyła Twierdzę Zabrze i uczyniła duży krok do utrzymania. Górnik przegrał po trzech zwycięstwach z rzędu.

Przegląd Sportowy

Biała Gwiazda wygrała z Górnikiem
Gdyby ktoś po pierwszej połowie postawił choćby złamany grosz na to, że goście wywiozą z Zabrza choćby punkt, podpadałby pod paragraf o niegospodarność. Może i był remis, ale kwestią czasu wydawało się, że energetyczny Górnik przewagę zaznaczy golem. Gospodarzy powstrzymał gwizdek sędziego, oznajmiającego zejście do szatni na przerwę. Można się zastanawiać, co w ciągu kwadransa przerwy stało się w obozie wiślaków. Piłkarze dostali amoniak do powąchania? Zjedli surowe mięso? A może po prostu dostali od trenerów wskazówki, żeby postarali się szybciej grać piłką, bo mogą w ten sposób skarcić coraz bardziej rozochoconego Górnika, zapędzającego się w pogoni za ofiarą. I tak się stało na początku drugiej połowy. Gdy Chuca, Nikola Kuveljić i Rafał Boguski wymieniali podania, oczy nie nadążały śledzić piłki. Po chwili ten ostatni wyłożył piłkę Alonowi Turemanowi, który strzelił zwycięskiego gola.

Sport

Wisła lepsza od Górnika
Trafienie Alona Turgemana na początku drugiej połowy dało wygraną „Białej gwiazdy” w Zabrzu 1-0. Górnik, po bardzo słabej w swoim wykonaniu II połowie przegrał pierwszy mecz od 3 marca. Z kolei „Biała gwiazda” zrobiła wielki krok w kierunku utrzymania się w ekstraklasie. Nad trzecią od końca Arką drużyna prowadzona przez Artura Skowronka ma już osiem punktów przewagi.

Piłka Nożna

Dwa oblicza zwycięskiej Wisły
Pierwsza odsłona meczu była pod dyktandem gospodarzy. Gracze Górnika mieli bardzo dużo okazji podbramkowych, jednak tylko dwie próby odnalazły światło bramki. Wisła Kraków kompletnie nie istniała, gracze Skowronka byli częściej przy piłce od gospodarzy, ale nie miało to kompletnie żadnego znaczenia. Wiślacy mieli tylko jedną okazję strzelecką, jednak nie miała ona prawa zagrozić bramce strzeżonej przez Martina Chudy’ego.

Ekstraklasa.org

Trzy punkty na wagę złota
W sobotni wieczór Wisła Kraków pokonała w delegacji ekipę z Zabrza 1:0. Autorem gola na wagę zwycięstwa okazał się Alon Turgeman. W pierwszej odsłonie dominowali gospodarze. Górnik Zabrze stwarzał wiele okazji, ale żadnej z nich nie potrafił zamienić na zdobycz bramkową. Po zmianie stron odmieniona Wisła od razu wyszła na prowadzenie. Podopieczni Artura Skowronka poklepali po krakowsku, a dośrodkowanie Rafała Boguskiego wykorzystał Alon Turgeman, umieszczając futbolówkę między słupkami. Szansę na podwyższenie rezultatu miał zawodnik wyróżniający się najdłuższym stażem w ekipie gości, ale instynktowną obroną popisał się Martin Chudy.

Sportowefakty.pl

Triumf Białej Gwiazdy. Złoty gol Turgemana
Do przerwy gole nie padły. Górnik miał więcej okazji do zdobycia gola, ale zabrzanom zabrakło skuteczności. Po przerwie to Wisła była aktywniejsza i szybko zadała pierwszy cios. Kapitalnym podaniem popisał się Rafał Boguski, a akcję skutecznym strzałem wykończył Alon Turgeman. Biała Gwiazda atakowała i stwarzała kolejne sytuacje pod bramką Martina Chudego. Górnik nie był w stanie już odpowiedzieć. Wisła utrzymała korzystny wynik i uciekła od strefy spadkowej na dystans ośmiu punktów. Biała Gwiazda wygrać mogła wyżej, ale Nikola Kuveljić trafił w końcówce w słupek. W ostatnich minutach Wisła musiała bronić się przed atakami rywali, lecz nie dała sobie wydrzeć cennej wygranej.

Sportslaski.pl

Dwie połowy – dwie różne drużyny. Wisła zdobyła twierdzę przy Roosevelta
Piłkarze zabrzańskiego Górnika zanotowali drugą w tym sezonie porażkę na swoim obiekcie. Po zespole poznańskiego Lecha, tym razem stadion przy Roosevelta zdobyła Wisła Kraków, która wywalczyła trzy punkty za sprawą bramki Izraelczyka Alona Turgemana.