Media o meczu Górnik – Wisła Kraków: Przerwana passa, przełamanie złej serii

W.  -  17 października 2021 09:21
2
1201

Sobotnia przegrana Górnika spowodowała, że przerwana została passa zabrzan, trzech kolejnych zwycięstw (wliczając pucharowy mecz z Radomiakiem) przed własną publicznością. Z kolei Wisła przełamała serię trzech z rzędu porażek.

Zemsta niewykorzystanych szans
Zabrzanie mieli swoje okazje, ale ani razu nie zaskoczyli bramkarza Wisły Kraków, Mikołaja Biegańskiego, a sami dali się zaskoczyć na początku II połowy i przegrywają z „Białą gwiazdą” 0:1.

Domowa seria zwycięstw zabrzan przerwana
Piłkarze Górnika Zabrze przegrali z Wisłą Kraków 0:1 w meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. W sobotni wieczór na Arenie Zabrze było sporo emocji. Passa zwycięstw zabrzan na swoim boisku została przerwana po trzech spotkaniach, za to krakowianie w końcu się przełamali i odnieśli pierwszą wygraną w lidze od 29 sierpnia. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Górnik Zabrze – Wisła Kraków

Sportowefakty.pl

Przełamanie Wisły w Zabrzu. Podolski nie pomógł Górnikowi
Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:0 i tym samym przerwała serię trzech kolejnych przegranych w lidze. Zwycięskiego gola strzelił Michal Frydrych, który tym razem pełnił rolę środkowego pomocnika, a nie obrońcy.

Biała Gwiazda przetrzymała opór Górnika
Górnik Zabrze przegrał z Wisłą Kraków 0:1. Pomysłowo grający wiślacy przetrzymali opór rywali i odpowiedzieli trafieniem na wagę trzech punktów. Wygrali w ten sposób niezwykle istotny mecz, a zwycięstwo pozwoliło im się przesunąć w tabeli.

Przełamanie Białej Gwiazdy
Obaj bramkarze – młody Mikołaj Biegański oraz rozgrywający 200. potyczkę w PKO Bank Polski Ekstraklasie Grzegorz Sandomierski – musieli zachowywać koncentrację. Próbowano ich bowiem zaskoczyć zarówno z bliskiej odległości, jak i strzałami z dystansu. Ostatecznie jednak gol padł tylko jeden i strzeliła go Wisła. W 50. minucie na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Michal Frydrych, a futbolówka jeszcze po rykoszecie wylądowała w bramce. Krakowianie wygrali 1:0.