Media o meczu Górnik – Warta: Błysk Jimeneza

W.  -  20 września 2021 12:28
0
1455

W meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze wygrał przed własną publicznością z Wartą Poznań 1:0. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył w 37. minucie spotkania, najskuteczniejszy strzelec Trójkolorowych, Jesus Jimenez, dla którego było to piąte celne trafienie w sezonie 2021/2022, pozwalające Górnikowi na awans na wyższą, jedenastą pozycję w tabeli. To właśnie o błysku i geniuszu Jesusa najczęściej pisali dziennikarze, podsumowując niedzielny pojedynek z Wartą. Zachęcamy do tradycyjnego, pomeczowego przeglądu prasy po wczorajszym, zwycięskim dla Górnika spotkaniu.

Złoty gol Jimeneza
Górnik Zabrze dopisał do swojego konta komplet punktów. W niedzielne popołudnie śląska drużyna pokonała u siebie 1:0 Wartę Poznań. Kluczowa akcja tego pojedynku miała miejsce w 37. minucie. Wówczas Bartosz Nowak znakomicie obsłużył podaniem Jesusa Jimeneza. Z pierwszą próbą Hiszpana poradził sobie jeszcze Adrian Lis, ale dobitka już bezproblemowo ugrzęzła w siatce. Do końcowego gwizdka obie strony starały się zmienić rezultat. Trener zabrzan, Jan Urban, posłał na murawę m.in. powracającego do zdrowia Lukasa Podolskiego. Ostatecznie jednak więcej trafień nie ujrzeliśmy – gospodarze wygrali 1:0.

To szczęście, że Jimenez gra w Górniku!
W dzisiejszym spotkaniu na Stadionie im. Ernesta Pohla wszystko rozstrzygnęło się w 37 minucie, kiedy to kapitalną akcję przeprowadził duet Bartosz Nowak – Jesus Jimenez. Ten pierwszy „wrzucił” piłkę w pole karne, a Hiszpan objechał Adriana Lisa, oszukał obrońców zespołu z Poznania i praktycznie wjechał z piłką do siatki. Kolejna kapitalna bramka w bieżącym sezonie Jimeneza.

Górnik Zabrze się przełamał i wreszcie wygrał
Gospodarze wyszli na boisko z przekonaniem, że to oni rozdają karty i będą rządzić na boisku. Warta schowana za podwójną gardą grała bardzo zachowawczo, co jeszcze bardziej napędzało Górnika. W 16. minucie zabrzanie byli bliscy gola, gdy Jesus Jimenez huknął zza pola karnego i trafił w słupek. Hiszpan doczekał się na bramkę jeszcze przed przerwą. Bartosz Nowak popisał się efektownym podaniem podcinką na linię obrony. Jimenez przejął piłkę i „zatańczył” z bramkarzem i obrońcami Warty, kierując ją do siatki z pola bramkowego.

Sportowefakty.pl

A jednak! Geniusz Jimeneza znów dał o sobie znać
Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań 1:0 i uciekł na 11. miejsce w tabeli. Dla gości jest to natomiast piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa i może się okazać, że po tej kolejce zespół Piotra Tworka znajdzie się w strefie spadkowej.

Sportslaski.pl

Błysk Jimeneza zapewnił ważną wygraną. „Żałowaliśmy tego, co stało się w Krakowie”
Nieskuteczny Górnik i jeszcze bardziej nieskuteczna Warta – tak w skrócie można opisać mecz w Zabrzu. Najważniejsze są jednak trzy punkty oraz fakt, że zespół ze Śląska zaczął wspinaczkę w górę ligowej tabeli.

Błysk Jesusa Jimeneza daje wygraną Górnikowi

Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań 1:0 w przedostatnim meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów strzelił Jesus Jimenez. W drugiej połowie na boisku zameldował się Lukas Podolski, dla którego był to powrót po chorobie.