Media o meczu Górnik – Śląsk: Mogą czuć niedosyt

Kris  -  17 kwietnia 2021 09:54
0
1631
Piłkarze Górnika Zabrze mogą czuć niedosyt po meczu ze Śląskiem Wrocław. Gospodarze grając niezłe zawody, otwarli wynik spotkania i mieli kolejne okazje, by go poprawić. Tak się jednak nie stało, a przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania po akcji zawodników wprowadzonych z ławki.

Śląski remis Śląska
Pierwsza połowa należała do zabrzan. Tuż przed upływem pół godziny gry Manneh został doskonale obsłużony przez Jimeneza. Piłkarz gospodarzy dostawił nogę i precyzyjnym, mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. W drugiej odsłonie miejscowych przechytrzył jednak trener Magiera. Posłani przez niego na boisko rezerwowi doprowadzili do remisu.  Pich podał Piaseckiemu, a ten popisał się sprytną podcinką. Skończyło się remisem 1:1.

Mogło być lepiej
Nie był to może olśniewający występ Górnika, ale pewne pozytywne momenty miał. Zabrzanie często remisują ze Śląskiem i tym razem także podzielili się punktami.

Górnik się obudził, ale znów nie wygrał
Górnik Zabrze rozegrał najlepszy mecz w ostatnich tygodniach, ale znów nie zgarnął kompletu punktów. Remis ze Śląskiem Wrocław ma dość gorzki smak. To był naprawdę dobry mecz Górnika. Zespół Marcina Brosza przypominał stylem gry drużynę z początku sezonu, ale jednak nie zdołał wygrać czwartego już meczu z rzędu. Remis ze Śląskiem Wrocław kończy właściwie sen o miejscu w ścisłej czołówce tabeli.

Górnik nie utrzymał prowadzenia
To był całkiem dobry mecz. Obie drużyny walczyły o pełną pulę. Raz przeważał Górnik, raz Śląsk. Na wysokości zadania stanęli bramkarze, czyli Martin Chudy i Michał Szromnik. Górnik Zabrze nie utrzymał prowadzenia sprzed przerwy i dlatego zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1. Ten wynik sprawia, że zespół Marcina Brosza nie ma już praktycznie szans na strefę medalową.

Przeglądsportowy.pl
 Wymiana ciosów w Zabrzu
Śląsk pod rządami Jacka Magiery wciąż niepokonany. Piłkarze Górnika mogą czuć się niepocieszeni po remisie 1:1, ale taka gra daje nadzieje na zwycięstwa w kolejnych meczach.

Sportowefakty.pl
Wejście smoka uratowało Śląsk Wrocław
Z tego wyniku nie mogą być usatysfakcjonowane ani Górnik Zabrze, ani Śląsk Wrocław. Gości uratowało wejście smoka Fabiana Piaseckiego, który w pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę.