Media o meczu Górnik – Korona: Piłkarski thriller

W.  -  20 czerwca 2020 12:09
0
2678

To był mecz z gatunku tych, jakie kochamy. Zwroty akcji, iskry na murawie, mnóstwo emocji do samego końca i jeszcze więcej goli. W piątkowy wieczór w Zabrzu, ponad 4000 kibiców było świadkami pięknego triumfu „Trójkolorowych”. Nie może dziwić zatem, że sportowa prasa jest pod wrażeniem pojedynku Górnika z Koroną.

Piłka Nożna

Gol w końcówce i utrzymana twierdza Górnika 
W piątkowym meczu 31. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy byliśmy świadkami bardzo dobrego meczu w Zabrzu. Po pełnym emocji spotkaniu Górnik pokonał Koronę Kielce. Górnik w doliczonym czasie zdołał ostatecznie przechylić szalę na swoją stronę. Po idealnym dośrodkowaniu Jimeneza, piłkę głową do siatki skierował Igor Angulo, a tuż po jego trafieniu sędzia zakończył zawody.

Ekstraklasa.org

Piłkarski thriller
Górnik Zabrze z 11. meczem bez porażki u siebie. Zawodnicy Marcina Brosza pokonali Koronę Kielce 3:2. Wynik spotkania otworzył Giorgios Giakoumakis w pierwszej połowie, a po zmianie stron do wyrównania doprowadził Petteri Forsell. Nadzieję w serca kielczan wlał Grzegorz Szymusik, a radość z twarzy gości zniknęła za sprawą samobójczej bramki Gjnaticia i golem w końcówce Igora Angulo

Sportowefakty.pl

Rollercoaster w Zabrzu i triumf gospodarzy rzutem na taśmę!
Ciekawe spotkanie 31. kolejki PKO Ekstraklasy obejrzeli fani w Zabrzu, którzy w końcu mogli pojawić się na stadionie. Były emocje, gole, a arbiter pokazał dwie czerwone kartki. Górnik zdobył bramkę w ostatniej akcji meczu i pokonał Koronę Kielce 3:2.

Sport

Niesamowity finisz Górnika w Zabrzu
Było ostro, było czerwono, a przede wszystkim nie zabrakło bramek. Górnik po niesamowitej końcówce i trafieniu Igora Angulo ograł Koronę.

Dziennik Zachodni

Fantastyczny finał Górnika!
Górnik Zabrze stoczył twardy bój z Koroną Kielce i wyszarpał z niego zwycięstwo strzelając dwa gole w końcówce spotkania!
W ostatniej akcji Jesus Jimenez podciągnął pod pole karne i w elegancki sposób wrzucił piłkę na Angulo, który dopełnił dzieła zniszczenia wprawiając w euforię kibiców obecnych na trybunach i właściwie zapewniając zabrzanom utrzymanie.

Przegląd Sportowy

Dwa koguty ożywiły mecz. Angulo bohaterem Górnika.
Mocny na własnym stadionie Górnik rzutem na taśmę wygrał 3:2 z Koroną. Kielczanie mogą sobie pluć w brodę.

Sportslaski.pl

Emocje po bijatyce. Twierdza obroniona!
Do 56. minuty niewiele wskazywało na kłopoty piłkarzy Górnika Zabrze z wygraniem swojego pierwszego meczu finałowej rundy Ekstraklasy z Koroną Kielce. Sytuację zmieniła bijatyka, po której obie drużyny kontynuowały grę w „dziesiątkę”. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, aż w ostatniej akcji meczu na korzyść 14-krotnych Mistrzów Polski ustalił go Igor Angulo.

 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments