Media o meczu Górnik – Jagiellonia: Jimenez w roli głównej

Kris  -  8 maja 2021 09:47
0
1527

W piątkowy wieczór Górnik Zabrze pokonał na własnym boisku Jagiellonię Białystok. Przełamanie, po siedmiu meczach bez wygranej, było możliwe, m.in. dzięki bardzo dobrej postawie Jesusa Jimeneza. Hiszpan poprowadził „Trójkolorowych” do długo oczekiwanego zwycięstwa, co w głównej mierze podkreślają sportowe media. Zapraszamy na ich przegląd.

Mocny powrót
To Jagiellonia Białystok zdobyła bramkę jako pierwsza w meczu rozpoczynającym 29. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy. Górnik Zabrze zanotował jednak mocny powrót i ograł rywali z Podlasia 3:1.

Jimenez rozmontował „Jagę”!
Zabrzanie przegrywali z białostocczanami, ale po efektownym spotkaniu wygrywają 3:1. Świetne spotkanie rozegrał dzisiaj najlepszy na boisku Jesus Jimenez.

Sportowefakty.pl
Przełamanie Górnika Zabrze. Bez Jesusa Jimeneza nie byłoby punktów
Górnik Zabrze zakończył serię siedmiu meczów bez wygranej. Śląski zespół wygrał u siebie z Jagiellonią Białystok 3:1. Sukcesu nie byłoby bez Jesusa Jimeneza. Hiszpan strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Przebudzenie Jesusa Jimeneza. Górnik odwrócił wynik meczu z Jagiellonią
Górnik z długo wyczekiwanym przełamaniem. Zabrzanie przerwali mocno ciążącą im serię 7 meczów bez wygranej. W piątek co prawda przegrywali u siebie z Jagiellonią Białystok, ale następnie zdobyli trzy bramki i odwrócili losy spotkania. Bohaterem ekipy Marcina Brosza został Jesus Jimenez, który strzelił dwa gole i dołożył asystę.

SportŚląski.pl
Górnik wrócił na zwycięski szlak. Kryzys przy Roosevelta opanowany?
W ostatnim domowym meczu Górnika Zabrze w tym sezonie, podopieczni Marcina Brosza nawiązali do swoich najlepszych momentów z kończących się rozgrywek i bardzo pewnie ograli białostocką Jagiellonię. Największą rolę w przełamaniu długiej serii meczów bez zwycięstwa odegrał Jesus Jimenez, który brał udział przy wszystkich zdobytych bramkach przez gospodarzy.

Interia
Koncert Jimeneza! Przerwali złą serię
Po siedmiu meczach bez ligowego zwycięstwa i trzech porażkach z rzędu, zabrzanie przerywają złą dla siebie passe w starciu z Jagiellonią. „Górnicy” pokonali białostocczan u siebie 3-1, a dwa gole i jedną asystę zaliczył Jesus Jimenez. Dzięki wygranej zabrzanie awansowali na 9 miejsce w ligowej tabeli.

Zabrzański luz. Górnicy przełamali fatalną serię i wygrali z Jagiellonią!
Górnik Zabrze wygrał z Jagiellonią i przerwał passę siedmiu meczów bez zwycięstwa. Dwa gole strzelił Jesus Jimenez, a do występu dorzucił jeszcze asystę. W poprzednich pięciu kolejkach piłkarze Górnika Zabrze i Jagiellonii Białystok strzelili rywalom w sumie osiem goli. W piątek obie jedenastki wyszły na boisko bez żadnej presji i na 90 minut zapomniały o problemach i rozczarowaniach kończącego się sezonu.

Tak zakończył się sezon na Arenie Zabrze
Zespół Górnika Zabrze przełamał impas i w ostatnim meczu sezonu na Arenie Zabrze pokonał Jagiellonię Białystok. Ekipa Marcina Brosza straciła gola jako pierwsza, ale odpowiedziała na to z nawiązką.