Media o meczu Arka – Górnik: Do zwycięstwa zabrakło zaledwie kilku minut

W.  -  12 sierpnia 2018 12:09
0
2699

Górnik Zabrze zremisował w wyjazdowym meczu z Arką Gdynia 1:1 i chociaż przed spotkaniem część fanów wzięłaby taki rezultat w ciemno, to ostateczny wynik pozostawia spory niedosyt i nie satysfakcjonuje prawdopodobnie nikogo. Górnik był drużyną lepszą i do 88 minuty, to on bliższy był wywalczenia kompletu punktów. Niestety trafienie Michała Janoty przesądziło o losach spotkania i podziale punktów. Poniżej przedstawiamy opinię mediów na temat wczorajszego meczu.

Sport

Kolejny gol Suareza nie wystarczył
Kilku minut zabrakło Górnikowi do odniesienia zwycięstwa w Gdyni. Zabrzanie prowadzili po trafieniu Daniego Suareza. W 88 minucie wyrównał jednak Michał Janota.
Gra drużyny prowadzonej przez Marcina Brosza mogła się podobać szczególnie w I połowie. To też w tej części udało się zdobyć bramkę. Z rzutu rożnego bardzo dobrze dośrodkował Daniel Smuga, Dani Suarez wyprzedził pilnującego go Damiana Zbozienia i pięknym uderzeniem głową zaskoczył bezradnego Pavelsa Steinborsa. To kolejne trafienie hiszpańskiego obrońcy w tym sezonie. Zdobył też gola przed tygodniem w Legnicy.

Dziennik Zachodni

Zabrzanie stracili zwycięstwo w samej końcówce
Dwóch minut zabrakło piłkarzom Górnika, by pokonać na wyjeździe Arkę. Zabrzanie długo prowadzili w Gdyni, ale tuż przed końcem gospodarze wyrównali i mecz Arka – Górnik zakończył się remisem 1:1. Goście przez ostatni kwadrans grali w dziesiątkę.

Przegląd Sportowy

Mecz pięknych goli w Gdyni. Arka wydarła punkt, Górnik musiał kończyć spotkanie w dziesiątkę
Gdynianie z pierwszym golem w tym sezonie. Niemoc strzelecką Arki przełamał Michał Janota, którego piękne uderzenie z dystansu dało gospodarzom cenny punkt, bo wydarty w ostatnich fragmentach spotkania. Górnik długo prowadził bo efektownym szczupaku Daniego Suareza. Losy spotkania odwróciła czerwona kartka dla Adriana Gryszkiewicza.

Ekstraklasa.org

Arka 1:1 Górnik: Remis dzięki przewadze liczebnej
Więcej szans miał Górnik Zabrze, ale przez czerwoną kartkę musiał grać w osłabieniu, co wykorzystała Arka Gdynia, doprowadzając do remisu 1:1. Gole strzelali Dani Suarez i Michał Janota.

Gol24.pl

Lotto Ekstraklasa. Arka uratowała remis z Górnikiem. Pierwszy gol w tym sezonie gdynian
Arka Gdynia walczyła do końca i uratowała remis z Górnikiem Zabrze (1:1) w sobotnim meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy. Goście wyszli na prowadzenie po golu do szatni, którego strzelił Dani Suarez. Jeden punkt dla podopiecznych Zbigniewa Smółki uratował w końcówce Michał Janota.

Sportowe Fakty

Arka – Górnik: wejście 17-letniego debiutanta zrobiło różnicę. Remis w Gdyni
Arka Gdynia do końcówki meczu z Górnikiem Zabrze nie oddała nawet celnego strzału i wydawało się, że jej czarna seria będzie trwała. Gola na wagę wyrównania na 1:1, gdy Arka grała w przewadze zdobył jednak Michał Janota.