Mateusz Zachara: To dobry czas wyjechać za granicę

Spark  -  2 stycznia 2015 12:43
0
835

Zachara_Górnik_Lechia1415
Być może już w przyszłym tygodniu będzie wiadomo, gdzie wiosną zagra Mateusz Zachara. – Dalej jest zainteresowanie z klubów z Belgii, Holandii czy Włoch – mówi w rozmowie z „Faktem” osoba będąca blisko piłkarza.

O transferze napastnika Górnika głośno było już zimą zeszłego roku, kiedy to w pierwszej części sezonu strzelił dla jedenastki z Zabrza 10 bramek. Mówiło się wtedy o zainteresowaniu klubów z Holandii, Vitesse Arnhem czy SC Heerenveen. Latem sprawa odżyła. Zachara był wtedy o krok od przenosin do grającego w Serie B FC Bari. Nieudolni Włosi spóźnili się jednak wtedy w ostatnim dni okienka transferowego z przesłanie dokumentów na czas i z transferu nic nie wyszło.

W ostatnim czasie głośno było z kolei o tym, że napastnik Górnika może trafić do Lecha czy Lechii. Sam zawodnik stawia jednak sprawę jasno. – W marcu kończę 25 lat. To dobry okres, żeby się sprawdzić i wyjechać za granicę. Do wszystkiego podchodzę jednak za spokojem, bo pamiętam co było w letnim okienku transferowym. Przejście do innego klubu zależy od wielu czynników – mówi Zachara.

Na jego transferze przeżywające duże problemy finansowe Górnik może sporo zarobić. W grę wchodzi kwota około 0,5 mln euro.

Źródło: Fakt
Fot.: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments