Mateusz Zachara: Ciężko złapać formę strzelecką

Milo  -  22 maja 2014 14:13
0
721

zachara_ruch_1314_5432

Na pewno stać nas na 3 punkty z Wisłą, niedawny mecz z Legią pokazał, że potrafimy grać w piłkę – mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubową Mateusz Zachara, napastnik Górnika Zabrze.

Jak czujesz się pod względem motorycznym i piłkarskim? Po kontuzji wracasz do formy i z każdym meczem powinno być coraz lepiej.

– I ja też mam taką nadzieję. Forma fizyczna jest coraz lepsza, nic mnie nie boli, poza tym jest coraz lepsze czucie piłki, więc są powody do optymizmu. Brakuje tylko bramek, ale one muszą przyjść. Ja w to wierzę. Ciężko złapać formę strzelecką, w rundzie jesiennej początkowo też nie było najlepiej, ale po bramce na Widzewie poszło… Muszę się przełamać i wtedy będzie z górki… Mam nadzieję, że stanie się to w Krakowie.

No właśnie, jak będzie w Krakowie? Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko piłkarskie, zaś kibice Górnika liczą na zwycięstwo.

– Chcemy wygrać w Krakowie, jak również zdobyć trzy punkty w pozostałych spotkaniach, czyli z Zawiszą i Lechią. To byłoby fajne zakończenie sezonu. Na pewno stać nas na 3 punkty z Wisłą, niedawny mecz z Legią pokazał, że potrafimy grać w piłkę.

Pamiętasz ostatni mecz z Białą Gwiazdą wygrany przez Górnika po dramatycznej walce?

– Oczywiście, że go pamiętam. Wygraliśmy w niezwykłych okolicznościach 3:2, a ja strzeliłem dwie bramki. To był pożegnalny mecz „Bodzia”, czyli Bogdana Zająca, który prowadził nas z ławki trenerskiej. Marzy nam się powtórka, wygrana w Krakowie dałaby nam sporą radość.

Jak oceniasz krakowską Wisłę, która potrafi wygrać 5:0 z Pogonią, by za tydzień w takim samym stosunku ulec Legii? O stabilizacji formy w przypadku Białej Gwiazdy trudno mówić…

– Wisła na pewno ma dobry zespół i dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy. Jest w składzie wiele indywidualności, chociażby Paweł Brożek, który strzelił 102 bramki w ekstraklasie. Oni mają swój, krakowski styl i na pewno będzie to ciężki mecz. Ale jak już mówiłem – liczymy na zwycięstwo.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments