Lukas Podolski wznowi karierę na dwumecz z Fenerbahce Stambuł?! "Może emerytura może poczekać trochę dłużej"

13
13970

Lukas Podolski meczem z Radomiakiem Radom zakończył piłkarską karierę i z należnymi honorami odwiesił na manekinie koszulkę ukochanego Górnika Zabrze z numerem 10. Dziś żaden z piłkarzy Trójkolorowych nie wybrał "dychy" na nowy sezon. Niewykluczone, że trykot ten przywdzieje... "Poldi"!

Górnik Zabrze w środę poznał rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Rywalem drużyny trenera Michala Gasparika będzie Fenerbahce Stambuł. Spotkanie w Turcji będzie niewątpliwie wyjątkowe dla Lukasa Podolskiego, bo mistrz świata w trakcie piłkarskiej kariery reprezentował barwy odwiecznego rywala Fenerbahce - Galatasaray. 

Wydawało się, że rywalizację z wicemistrzem Turcji "Poldi" obejrzy z loży VIP stambulskiego stadionu, jednak - jak się okazuje - nie jest to jeszcze przesądzone. Sam 41-latek nie ukrywa, że chodzi mu po głowie, by na rywalizację z odwiecznym rywalem... odwiesić piłkarskie buty z kołka.

- Śmieszne, jak czasem działa piłka nożna. Mój pierwszy oficjalny mecz jako właściciela Górnika Zabrze odbędzie się w Turcji, przeciwko Fenerbahçe. Jako ktoś, kto był częścią jednego z największych derbów piłkarskich i dumnie reprezentował Galatasaray, to wydaje się wyjątkowym momentem. Może emerytura może poczekać trochę dłużej i być może nadszedł czas, by znów założyć buty i walczyć! - napisał Lukas Podolski na swoim profilu na X. 

Jak wiadomo nie od dziś "Poldi" lubi podpalić atmosferę i wrzucony post może być jedynie elementem gry przedmeczowej. Czy jednak na pewno? - Jak wylosujemy Feberbahce, to może wrócę na boisko. Kto mi zabroni? Przecież teraz sam siebie mogę wystawić - mówił pół żartem, pół serio właściciel 14-krotnego mistrza Polski podczas konferencji wieńczącej miniony sezon. 

13 komentarzy

normalny Mistrz

Wskakuj Łukasz w buty i zapakuj im że trzy tory

Reaktywacja na Nowo kariery to zły pomysł .Prawda jest że będzie to osłabienie Górnika i gra 11na10.Jak szanujecie Poldiego to piszcie prawdę że to zły pomysł to było czlapanie i osłabienie Górnika .

W 100% zgadzam się. Poldi czy Ty siebie nie widzisz. Dziadek trochę samokrytyki. Popacz jak wygląda Ronaldo .

Zgadzam się z Tobą, to zły pomysł. Poldi był wielkim piłkarzem, ale po czterdziestce ani wydolnościowo, ani szybkościowo nie jest już w stanie skutecznie rywalizować z piłkarzami Fenerbahce. Już mecze ligowe ubiegłego sezonu dobitnie to pokazały pokazały. A w tym dwumeczu głównym atutem Górnika oprócz odpowiedniej taktyki musi być właśnie bieganie do upadłego przez 180 minut i walka o każdą piłkę. Bo biorąc pod uwagę jakość piłkarzy, ich doświadczenie piłkarskie, Fenerbahce to dużo lepsza drużyna.

Też jestem tego zdania.

Jeśli już, to chyba chciałeś napisać ” i gra 10 na 11″

A nie uważasz że np. na ostatnie 10-15 minut na podmęczonego rywala mogłoby się sprawdzić? Wydolność na pewno spadła, ale technika i strzał dalej są.

A nie zauważyłeś, że w już w poprzednim sezonie większość strzałów Poldiego bez większego problemu była blokowana przez obrońców rywali? Gdy brakuje szybkości (co jest naturalne w jego wieku) to nawet strzał z dystansu trudno jest oddać…

A jo się pytom Kaj som rezerwy?

Sama obecnosc Poldiego na lawce Górnika wniesie w ich serca niepokój. Kapitalny pomysl!

Sportowo to chyba tylko mowa o takim symbolicznym wejściu na kilka minut, bo każdy widział już jak to wyglądało na boisku w zeszłym sezonie.

Za to marketingowo jak najbardziej, na pewno byłaby to znowu świetna promocja Górnika w Europie i powstałaby cała lawina artykułów, zwłaszcza że to dwumecz pod szyldem LM, także myślę, że to ciekawy pomysł.

Byle nie wchodził na boisko, chyba że na ostatnie doliczone minuty przy wyniku na plus 3 dla Nas.