List otwarty Socios Górnik do zarządu klubu. „Trzeba mieć do kibiców szacunek”

kesera  -  2 czerwca 2015 13:58
0
1004

baner_socios

Prezentujemy list otwarty stowarzyszenia Socios Górnik do zarządu Górnika Zabrze. Przez wiele miesięcy negocjacji do dnia dzisiejszego nie udało się dojść do porozumienia i podpisania umowy stowarzyszenia z klubem. Zarząd Socios zawiesza na razie rozmowy w sprawie umowy z władzami klubu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią listu otwartego:

„Szanowni Państwo,

Z ogromnym ubolewaniem przyjęliśmy kolejne zmiany do projektu umowy i notatki służbowej, przesłanych w dniu 20 maja przez zarząd klubu Górnik Zabrze S.S.A. Przypominamy, że zgodnie z komunikatem wydanym przez stowarzyszenie w dniu 5 maja br. ostatnie spotkanie Socios i zarządu klubu, składające się z 2 tur, miało być ostatnim spotkaniem, na którym miała zostać wypracowana ostateczna wersja umowy. Należy przyjąć, że władze klubu zgadzając się na to spotkanie zaakceptowały ten warunek. Tezę tę potwierdzały też ustne zapewnienia ze strony przedstawicieli władz klubu, tuż po spotkaniu, na którym wspólnie i szczegółowo opracowano projekt umowy.

Niestety, jak pokazują fakty i kolejne zmiany wprowadzone przez zarząd klubu już po spotkaniu, bez udziału przedstawicieli Socios, władze klubu po raz kolejny nie dotrzymały obietnicy. Zaproponowane przez zarząd Górnika Zabrze zmiany w umowie, przesłane 20 maja, nie były omawiane podczas ostatniego spotkania, a notatka służbowa, która zdaniem klubu nie podlega negocjacji, nie oddaje wypracowanych stanowisk obu stron. W ocenie stowarzyszenia, władze klubu po raz kolejny zmieniając ustalenia i łamiąc dane słowo, przeciągają w ten sposób osiągnięcie porozumienia. Jest to dla nas całkowicie niezrozumiałe i budzi ogromne wątpliwości co do szacunku, jakim zarząd klubu Górnika Zabrze darzy swoich kibiców.

Od początku rozmów z klubem Socios stawia na otwartość, szczerość i chęć osiągnięcia kompromisu. Niestety w naszym mniemaniu druga strona nie pokazuje tych samych wartości, rozmawiając z kibicami z pozycji siły. Dowodem na to są nie tylko ostatnie zmiany do projektu, wprowadzone wbrew ustaleniom, ale w szczególności poprzedni kompromitujący projekt umowy, przesłany do Socios Górnik w dn. 4 maja, który – mówimy z góry – nie zostanie przesłonięty przez przesłaną 20 maja propozycję.

Kibice Górnika Zabrze nie zasługują na takie traktowanie przez władze własnego klubu. Szczególnie kibice, którzy chcą pomóc na uczciwych i jasnych zasadach, inwestując ogromną ilość czasu i prywatnych pieniędzy.

W kontekście powyższego zarząd Socios Górnik uważa, że po 7 miesiącach negocjacji, stowarzyszenie na ten moment wyczerpało formułę dwustronnych rozmów na poziomie zarząd Socios Górnik – władze Górnika Zabrze. Zgodnie z kluczową zasadą transparentności i lojalności wobec kibiców zrzeszonych w Socios Górnik, przed którymi zarząd Socios Górnik odpowiada w pierwszej kolejności, a także zgodnie z oczekiwaniami członków oraz opinii publicznej, zarząd stowarzyszenia podjął decyzję o dokładnym poinformowaniu wszystkich członków stowarzyszenia na temat przebiegu rozmów z władzami klubu (łącznie z przekazaniem członkom Socios ostatnich projektów umów). Dodatkowo rozmowy te zostaną poddane ocenie całej społeczności Socios Górnik na zwołanym w trybie pilnym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, które zdecyduje o dalszych krokach względem zarządu klubu. Do tego czasu zarząd stowarzyszenia zawiesza rozmowy w sprawie umowy z władzami klubu, podkreślając jednocześnie ciągłą gotowość do pomagania samemu klubowi.

Idea Socios nie bez przypadku zrodziła się przy Górniku Zabrze. Klub ten ma jednych z najlepszych i najbardziej zaangażowanych kibiców w Polsce. Stojąc u steru, tak wielkiej instytucji jak Górnik Zabrze, zrzeszającej tak wiele osób, trzeba mieć do kibiców szacunek.

Razem dla Górnika
Zarząd Socios Górnik”

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments