Lech – Górnik 2:1. Genialny gol „Sobola” i dobra pierwsza połowa to za mało

Milo  -  10 maja 2014 22:25
0
893

Danch_Kaminski_Gornik_Lech_1314

Górnik Zabrze po dobrej pierwszej połowie przegrał z Lechem Poznań 1:2. Honorowe trafie dla „Trójkolorowych” zdobył Radosław Sobolewski. Jego trafienie z pewnością będzie kandydowało do bramki sezonu. Bohaterem został Gergo Lovrencsics, strzelec dwóch goli.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy Lech szybko wyszedł na prowadzenie po golu Lovrencsicsa. Pomimo szybkiego ciosu na początku spotkania Górnik gra naprawdę nieźle. Obie drużyny miał swoje okazje, ale wtedy pojawiało się sporo niedokładności. Nadzieje kibiców z Zabrza na korzystny rezultat pobudził tuż przed przerwą Radosław Sobolewski, który huknął z 30 metrów, a piłka wpadła w samo “okienko” bramki rywali. Po przerwie zawodnicy Lecha ruszyli do jeszcze większych ataków i znów błyskawicznie wyszli na prowadzenie, a swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił świetnie dysponowany Lovrencsics. Druga połowa była znacznie słabsza w wykonaniu podopiecznych Roberta Warzychy tym samym przełożyło się to na sytuacji bramkowe, których „Górnikom” brakowało. Lech mając korzystny rezultat uspokoił grę i spokojnie kontrolował losy spotkania.