Już niewiele pozostało do ukończenia poszycia dachu, lecz to jeszcze nie wszystkie prace, jakie muszą wykonać pracownicy na najwyższym punkcie stadionu. 2. listopada w meczu z Pogonią Szczecin zadebiutowało nowe oświetlenie obiektu. Zastąpi one dotychczasowe jupitery, które zostaną niebawem rozebrane, dlatego też dodatkowe lampy zamontowano w narożnikach po zachodniej stronie obiektu, co widać na zdjęciach.
Po ukończeniu prac związanych z konstrukcją dachu przyjdzie czas na bezpieczeństwo, czyli instalację systemu asekuracyjnego zabezpieczającego przed upadkiem. Będzie składał się on z systemu linek oraz słupków dynamicznych montowanych bezpośrednio do blachy trapezowej. Na powierzchni dachu ułożone zostaną dwa „ringi”, które będą biegły dookoła dachu w osi klap wyłazowych. Oczywiście oba „ringi” również będą posiadały połączenie między sobą.
Warto wspomnieć, że pod dachem stadionu zawisły już pierwsze głośniki. System nagłośnienia instalowany na Stadionie przy Roosevelta oparty jest o niemieckie i amerykańskie rozwiązania. Głośniki Community to znane w branży systemów nagłośnieniowych rozwiązanie stosowane na obiektach sportowych na całym świecie.
System asekuracyjny
Szkic mocowania systemu na dachu
System ten przyda się chociażby podczas prac związanych z odśnieżaniem. Dach w pierwszym etapie budowy podzielony został na 12 stref odśnieżania, przy czym każda z nich posiada własne pole zrzutu. Na dachu znajdują się otwory przeznaczone do montażu zsypów budowlanych, zaślepionych wyłazem dachowym. Śnieg będzie zrzucany zsypami wprost na ciężarówkę zaparkowaną w strefie zrzutu śniegu. Dach zaprojektowano na opór śniegiem nie przekraczający 0,92kN/m2.
Sposób odśnieżania dachu
Źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl/projekt stadionu/assecuro.pl