Kupowanie biletów na mecze ekstraklasy będzie łatwiejsze

Milo  -  26 listopada 2015 19:02
0
753

druzyna3_gornik_korona1516

W ostatnich dniach listopada w życie weszły zapisy znowelizowanej Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, które stanowią ogromne ułatwienie w zakupie biletów na mecze Ekstraklasy. Wkrótce uproszczony system zdobycia wejściówki na mecz zawita do wszystkich klubów, gdzie od dawna trwały prace nad przystosowaniem się do nowej rzeczywistości prawnej.

Podstawową zmianą w treści Ustawy jest zniesienie obowiązku rejestracji wizerunku twarzy. Co w takim razie pozostaje warunkiem koniecznym do kupna biletu? Podanie imienia, nazwiska i numeru PESEL.

Ograniczenie katalogu danych osobistych wymaganych do zakupu biletów na mecz to ukłon przede wszystkim w stronę kibiców. Na zmianę przepisów czekali długo, teraz decyzję o obejrzeniu meczu mogą podjąć na chwilę przed pierwszym gwizdkiem, kupić bilet i cieszyć się meczem. Chociaż w pełni skutkami zmiany przepisów będziemy mogli cieszyć się dopiero za jakiś czas, ale zrobiliśmy ogromny krok naprzód. Przede wszystkim chodzi przecież o prostotę i wygodę w kupowaniu biletów – mówi prezes Ekstraklasy SA, Dariusz Marzec.

Po zakupieniu biletu przez Internet kibic nie będzie już musiał przesyłać swojego zdjęcia lub iść wcześniej na stadion, żeby stanąć przed aparatem. Teraz wystarczy mu tylko i wyłącznie dokument tożsamości, którym może być dowód osobisty, ale też prawo jazdy, paszport czy legitymacja studencka. Jednocześnie kluby wciąż będą honorować karty kibica, umożliwiając zakodowanie na nich biletów. Posiadanie takiej karty nadal oznaczać będzie dla kibiców wiele dodatkowych korzyści. Zaczynając od możliwości zakupu karnetu na mecze ulubionej drużyny, przez szybszy odbiór biletów w kasach klubowych aż po specjalne promocje i akcje adresowane przez kluby właśnie do właścicieli kart kibica.

Źródło: ekstraklasa.org
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments