Krzysztof Mączyński przechodzi do chińskiego Guizhou Renhe!

Spark  -  8 stycznia 2014 11:45
0
1037

maczynski_gornik_ruch_1213
Krzysztof Mączyński odchodzi z Zabrza. We wtorek 26-letni pomocnik podpisał kontrakt z chińskim zespołem Guizhou Renhe.

Krzysztof Mączyński trafił do Górnika w sierpniu 2011 roku, podpisując z zespołem 14-krotnego mistrza Polski 2-letni kontrakt. Latem ubiegłego roku przedłużył go o kolejne 3 lata.

W pierwszym sezonie gry w Górniku Mączyński zagrał w 26 spotkaniach Górnika, podobnie zresztą, jak w kolejnym, dodając do tego gol strzelony Wiśle Kraków, której jest wychowankiem.

Miniona runda była bardzo udana dla Mączyńskiego. Pomocnik przejął opaskę kapitańską po kontuzjowanym Adamie Danchu, zagrał we wszystkich spotkaniach, dwukrotnie schodząc z boiska przed upływem regulaminowego czasu gry. Strzelił pięknego gola z rzutu wolnego w meczu z Pogonią w Szczecinie. Dobra postawa Mączyńskiego została nagrodzona powołaniem do reprezentacji Polski. Zagrał w dwóch meczach, ze Słowacją i Irlandią. Jest też na liście zawodników powołanych przez selekcjonera Adama Nawałkę na styczniowe zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

We wtorek Mączyński podpisał kontrakt z chińskim zespołem Guizhou Renhe, zdobywcą Puchary Chin w sezonie 2013. Tym samym Guizhou zakwalifikowało się do rozgrywek azjatyckiej Ligi Mistrzów. W fazie grupowej Chińczycy zagrają z australijskim Western Sydney Wanderers, japońskim Kawasaki Frontale i Ulsan Hyundai z Korei Południowej.

Oferta chińskiego zespołu była korzystna zarówno dla samego zawodnika, jak i Górnika Zabrze. Strony postawiły z niej skorzystać. Transfer został sprawnie przeprowadzony przez menadżera Szymona Pacanowskiego.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments