Korona Kielce – Górnik Zabrze 1:2. Dwa trafienia Okunukiego dają wygraną

Kaszpir  -  18 września 2022 14:34
13
3376

W meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał z Koroną Kielce 2:1. Bohaterem w naszym zespole Kanji Okunuki, który zdobył obydwa gole.

Bartosch Gaul musiał dokonać jednej zmiany w wyjściowym składzie. Kontuzjowanego Rafała Janickiego, zastąpił na środku obrony Jonatan Kotzke. Ponadto w pierwszej jedenastce mogliśmy zobaczyć m.in Blaza Vrhovca.

Początek meczu odważniej rozpoczęli gospodarze. Do uderzenia głową doszedł Balić, za moment Sierpina uderzył w boczną siatkę. W 6 min. Śpiączka uciekał naszym stoperom kończąc akcję strzałem, na szczęście na posterunku był Kevin Broll. W odpowiedzi Kanji Okunuki już praktycznie leżąc w polu karnym rywali próbował zaskoczyć Forenca. Pięć minut później piłka znalazła drogę do siatki po strzale Vrhovca, ale wcześniej arbiter sygnalizował spalonego. Po upływie kwadransa, kielecka publiczność wpadła w euforię po trafieniu Łukowskiego. Przez moment były jeszcze wątpliwości, czy w tej sytuacji nie był faulowany jeden z piłkarzy Górnika. Ostatecznie jednak gol został uznany. Zabrzanie tym samym musieli ruszyć do odrabiania strat, jednak składnych, nie mówiąc o groźnych, akcji gości nie można było policzyć nawet na palcach jednej ręki. Generalnie gra była szarpana, sporo było przerw, najdłuższa po oprawie miejscowych fanatyków. Mieliśmy nadzieję, że ta przymusowa pauza zmieni coś boiskowych wydarzeniach, a tymczasem Korona omal nie zdobyła drugiej bramki. Fatalny błąd popełnił Broll, któremu piłkę wyłuskał jeden z rywali. Na szczęście golkiper Górnika zdołał jeszcze wybronić tę sytuację, ale to wciąż groźniejsi byli gospodarze. Na przekór temu, to Górnik zdobył gola. W podbramkowym zamieszaniu Kanji Okunuki strzelił wyrównującą bramkę. Do przerwy mieliśmy zatem remis.

Drugą połowę zabrzanie rozpoczęli bez zmian. Znów pierwsi zaatakowali gospodarze, aczkolwiek konkretniejsi byli zabrzanie. Lewą stroną akcję przeprowadził Piotr Krawczyk dograł spod końcowej linii, a całą akcję wykończył Okunuki. Od tego momentu Korona zgubiła rytm i nie była już tak niebezpieczna w swoich atakach. Górnik starał się kontrolować grę, a trener Gaul dokonywał kolejnych zmian. Na murawie pojawił się m.in. Lukas Podolski. Poldi miał okazję sprawdzić swoją lewą nogę, ale jego mocny strzał z pierwszej piłki w sporej odległości minął słupek. W końcówce meczu Górnik czyhał na kontry, brakowało jednak dobrego wykończenia pod bramką gospodarzy. W doliczonym czasie Podolski podciągnął z futbolówką, odgrywając ją do Norberta Wojtuszka. Niestety pomocnik zabrzan trafił w dogodnej sytuacji w słupek. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Lukas pędził, po rzucie rożnym dla Korony, w kierunku pustej bramki, ale nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. Za moment sędzia odgwizdał po raz ostatni.

Po tym spotkaniu „Trójkolorowi” powiększają dorobek do 13. punktów. W następnej kolejce podejmują na własnym obiekcie drużynę Zagłębia Lubin, ale to już po reprezentacyjnej przerwie.

Korona Kielce – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

1:0 – Łukowski, 16′
1:1 – Okunuki, 45+1′
1:2 – Okunuki, 56′

Korona Kielce: Forenc – Podgórski (46′ Błanik), Łukowski (66′ Zarandia) Takac (66′ Szpakowski), Sierpina (76′ Shikavka), Śpiączka, Danek, Sewerzyński (66′ Deja), Balić, Trojak, Zebić
Rezerwowi: Zapytkowski – Frączczak, Kiełb, Deaconu, Błanik, Szpakowski, Deja, Zarandia, Shikavka
Trener: Leszek Ojrzyński

Górnik Zabrze: Broll – Jensen, Szcześniak, Olkowski (77′ Podolski), Mvondo (65′ Paluszek), Kotzke, Okunuki (81′ Kamber), Vrhovec (77′ Wojtuszek), Janża [c], Dadok, Krawczyk (81′ Włodarczyk),
Rezerwowi: Bielica – Paluszek, Pacheco, Podolski, Cholewiak, Wojtuszek, Kamber, Włodarczyk, Marosa