Konferencja trenerów: „Nasi kibice dostali to, na co tak długo czekali”, „To było za mało, aby zagrozić dziś Górnikowi”

0
1100

konferencja_ruch_1314
– Wygraliśmy po momentami dobrej grze, ale twardo stąpamy po ziemi –
powiedział Józef Dankowski, oficjalnie trener Górnika, po wygranych Wielkich Derbach Śląska. Szkoleniowiec gości przyznał, że zabrzanie byli w niedzielę efektywniejsi.

Jan Kocian (trener Ruchu Chorzów): W 12. minucie spotkania już przegrywaliśmy 0:2. Górnik później mógł się cofnąć i grać z kontrataku, a to był nasz plan na ten mecz, aby kontrować. Po dwóch straconych bramkach musieliśmy grać ofensywnie. W przerwie powiedzieliśmy sobie wiele krytycznych słów. W drugiej połowie nasza gra wyglądała lepiej. Mogliśmy wrócić do meczu po strzale Starzyńskiego z rzutu wolnego w poprzeczkę, a następnie po rzucie karnym. Swoją szansę miał też Włodyka. Jednak 20-30 minut dobrej gry to było za mało, aby zagrozić dziś Górnikowi, który był efektywniejszy i dzięki temu wygrał.

Józef Dankowski (trener Górnika): – Nasi kibice dostali to, na co tak długo czekali. Wygraliśmy po momentami dobrej grze, ale twardo stąpamy po ziemi i nie ma mowy o szampańskim humorze. To co było widoczne w meczu z Pogonią potwierdziło się dziś w meczu z Ruchem. Chcemy to kontynuować w kolejnych spotkaniach. Teraz czeka nas trudny wyjazd do Poznania.