Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych

kesera  -  21 stycznia 2014 18:07
0
955

pzpn
Na posiedzeniu w dniu 21 stycznia 2014 Komisja ds. Licencji Klubowych przeanalizowała sytuację trzech klubów objętych nadzorem finansowym, na które nałożono zakazy transferów oraz ograniczenie wysokości zarobków nowo zatrudnianych zawodników. W wyniku dokonanych analiz Komisja wypracowała następujące wnioski.

Górnik Zabrze
Komisja przeanalizowała sytuację finansową Górnika Zabrze. Klub w procesie Licencyjnym na sezon 2013/2014 został objęty nadzorem finansowym ze względu na bardzo złą sytuację finansową. Klub zadeklarował wówczas wprowadzenie planu naprawczego w celu radykalnej poprawy sytuacji finansowej.

Po analizie sytuacji finansowej klubu na dzień 30 listopada 2013 roku, Komisja stwierdziła, że sytuacja Klubu, w porównaniu do 31 grudnia 2012 roku oraz 30 czerwca 2013 roku, nie tylko nie uległa poprawie, lecz pogorszyła się (choć nieznacznie). Co prawda przychody Klubu nieznacznie wzrosły, jednak jednocześnie, w większym stopniu, wzrosły koszty operacyjne.

Klub nadal generuje ogromną stratę, której poziom wzrósł w stosunku do roku ubiegłego. Wzrosło również zadłużenie Klubu, które wynosi obecnie dwukrotność rocznych przychodów. Z tej kwoty znaczącą część stanowią zobowiązania licencyjne. Porównanie danych finansowych za  11 miesięcy 2013 roku z prognozą finansową przedstawioną przez Klub w procesie licencyjnym pokazuje, że przychody Klubu są znacznie niższe od  zakładanych (głównie ze względu na brak przychodów z nowego stadionu oraz znacznie niższe przychody z transferów). Komisja stwierdziła, że Klub de facto nie realizuje programu naprawczego. Jednocześnie według stanu na dziś, Klub nie spełnia wymogów do uzyskania licencji na sezon 2014/2015. W tej sytuacji Komisja stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do anulowania zakazu transferów oraz ograniczenia wysokości wynagrodzenia zawodników.

Źródło: PZPN
Foto: pzpn.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments