Kolejny krok do dokończenia budowy stadionu Górnika Zabrze

Kibic  -  22 sierpnia 2022 18:58
5
6899

W poniedziałek w siedzibie klubu Górnik Zabrze, podpisana została umowa na obsługę i zagwarantowanie emisji obligacji, które pozwolą na sfinansowanie budowy czwartej trybuny. To kolejny krok do dokończenia budowy stadionu, którego nieodłącznym etapem jest czwarta trybuna.

Stronę Miasta Zabrze reprezentowała Pani Prezydent, Małgorzata Mańka – Szulik. W imieniu Spółki Stadion dokumenty podpisali prezes Tadeusz Dębicki oraz członek zarządu, Maciej Buchalik. Z kolei Bank Pekao S.A. reprezentowali wiceprezes zarządu Jerzy Kwieciński oraz pełnomocnik Bartosz Waliszewski.

Przyjęty model finansowy realizacji zadania zakłada utrzymanie podobnego obciążenia finansowego budżetu miasta w poszczególnych latach jak dotąd, przy wydłużeniu okresu do roku 2032. Dzięki podpisaniu umowy w najbliższym czasie zostanie ogłoszony pierwszy przetarg związany z budową. Miasto szacuje, że koszt wybudowania całego stadionu wyniesie około 330 milionów złotych.

Według wstępnych planów prace mają ruszyć w trzecim kwartale bieżącego roku. Będą polegały na: przeniesieniu infrastruktury tv do części wschodniej, wyburzeniu istniejącej starej trybuny, budowie szkieletu trybuny zachodniej wraz z zadaszeniem i niezbędną infrastrukturą. Istotnym punktem przebudowy jest przeniesienie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych z dotychczasowej siedziby przy ul. 3 Maja do części południowej Stadionu.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Górnik Zabrze

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dzięki Bogu i wladzom Zabrza w końcu rozpocznie sie budowa 4 tryby!!

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca ale ok zobaczymy

Tak! Dzięki Bogu i temu, że pani prezydent jest uczciwa i wierząca! Nikt nie jest idealny, ale ona szczerze chce dobra!

Przecież to jest wszystko dokładnie zaplanowane przez Carycę. Gdyby od razu wybudowali cały stadion to nie wiadomo, czy by wygrywała kolejne wybory, bo być może potencjalny inny prezydent byłby sceptycznie nastawiony do budowy czwartej trybuny. A tak celowe przedłużanie do maksimum jak to tylko możliwe.

Każdy zdrowo myślący mieszkaniec Zabrza to wie, tylko takie Janki Gałązka się podniecają dobrocią Carycy. Jedyne dobro o jakie ona dba, to SWOJE!!!