Klasyfikacja goli i asyst w sezonie 2019/2020: Skuteczna defensywa

W.  -  12 sierpnia 2019 20:17
0
2034

Cztery pojedynki, siedem punktów i tylko dwie zdobyte bramki to dotychczasowy bilans Górnika Zabrze w sezonie 2019/2020. Jest nieźle, ale patrząc na zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie w naszej drużynie, a także jej potencjał, może i powinno być znacznie lepiej, zwłaszcza kiedy porównamy aktualny start sezonu z ubiegłorocznym. Wówczas w czterech kolejkach zgromadziliśmy na koncie sześć punktów, za sprawą jednego zwycięstwa i trzech remisów. Bilans bramkowy po czterech pierwszych seriach spotkań w minionym sezonie wynosił 6 goli zdobytych i cztery stracone, a przecież o poprzedniej jesieni mówiło się głównie w negatywnym kontekście.

Obecnie na sporą pochwałę zasługuje formacja defensywna naszego zespołu, dzięki której dwukrotnie w meczach przed własną publicznością udało nam się zachować czyste konto. Poprawa gry ofensywnej i zwiększenie skuteczności sprawi, że nasz zespół jeszcze pewniej sięgał będzie po kolejne ligowe punkty. W dwóch ostatnich kolejkach podopieczni Marcina Brosza nie potrafią zdobyć gola, co prawda udało nam się trafić w Krakowie, ale bramka, która została zdobyta w prawidłowy sposób, z niewiadomych przyczyn nie została uznana przez arbitra prowadzącego spotkanie. Znacznie więcej szczęścia Trójkolorowi mieli w sobotę, kiedy mimo słabszej postawy zespołu prezent zabrzanom sprawił zawodnik Rakowa Częstochowa Igor Sapała, pakując futbolówkę do własnej bramki. W klasyfikacji najlepszych strzelców w naszym zespole od dwóch kolejek niezmiennie z jednym trafieniem przewodzi stawce Igor Angulo i Jesus Jimenez, choć do tego grona po spotkaniu 3. kolejki rozgrywek dołączyć powinien także Łukasz Wolsztyński. Najlepsi asystenci w zespole czternastokrotnego mistrza Polski to wspomniany przed chwilą Łukasz Wolsztyński i Boris Sekulić.

Najlepsi strzelcy Górnika:
1 – Angulo (mecz z Wisłą P.)
1 – Jimenez (mecz z Zagłębiem)

[jsPlayerStat id =”112182″ partic_id=”112184″ event=”1″ quantity=”2″ photo=”1″ teamname=”0″]

Najlepiej asystujący Górnika:
1 – Wolsztyński (mecz z Wisłą Płock)
1 – Sekulić (mecz z Zagłębiem Lubin)

[jsPlayerStat id =”112182″ partic_id=”112184″ event=”4″ quantity=”2″ photo=”1″ teamname=”0″]

„Kanadyjska” w Górniku:

1 – Angulo (1 gol + 0 asyst)
1 – Jimenez (1+0)
1 – Wolsztyński (0 goli + 1 asysta)
1 – Sekulić (0+1)

Najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy:

3 – Jevtić (Lech), Broź (Śląsk)
2
– Gytkjaer (Lech), Imaz (Jagiellonia), Kozulj (Pogoń), Lopes (Cracovia), Hanca (Cracovia), Felix (Piast), Furman (Wisła Płock), Szysz (Zagłębie)

Najlepsi asystenci PKO Ekstraklasy:

2 – Pucko (Korona), Tiba (Lech), Jevtić (Lech), Prikryl (Jagiellonia), Wdowiak (Cracovia), Starzyński (Zagłębie)

„Kanadyjska” PKO Ekstraklasy:

5 – Jevtić (Lech) 3+2
3 – Broź (Śląsk) 3+0
3 – Imaz (Jagiellonia) 2+1
3 – Kozulj (Pogoń) 2+1

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments