Klasyfikacja goli i asyst w sezonie 2019/2020: Dominacja gospodarzy, kapitulacja gości

W.  -  24 lutego 2020 18:24
0
1174

Zakończona w niedzielę 23. kolejka PKO Ekstraklasy przyniosła nam spodziewane piłkarskie emocje i gole, których tym razem na ośmiu piłkarskich arenach padło aż dziewiętnaście,
w tym trzy trafienia samobójcze.

Najmniej działo się w Łodzi, gdzie beniaminek znów nie odniósł zwycięstwa, co przełożyło się na jeszcze trudniejszą sytuację podopiecznych Kazimierza Moskala. Bliżsi wygranej w tym spotkaniu byli piłkarze Pogoni Szczecin, jednak w 90. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Zvonimir Kožulj. Grad goli obejrzeli za to kibice w Gdyni, gdzie Arka do 70. minuty przegrywała z Rakowem Częstochowa 0:2. Końcówka pojedynku należała jednak do gospodarzy, którzy pełni determinacji i woli walki w ciągu osiemnastu minut zdobyli trzy gole, premiowane kompletem bardzo ważnych punktów. Jedna bramka mniej padła w Warszawie, gdzie miejscowa Legia nie dała cienia szans na wygraną Jagiellonii, nokautując Białostocki zespół 4:0 i umacniając się w fotelu lidera PKO Ekstraklasy.

Trzech goli doczekali się kibice obserwujący starcie we Wrocławiu, do którego Górnik Zabrze wyruszył po pierwsze w sezonie 2019/2020 wyjazdowe zwycięstwo. Niestety, choć zabrzanie przed szansą przełamania kiepskiej dla siebie passy stanęli już w 10. sekundzie, doskonałą szansę zmarnował Igor Angulo, co szybko zemściło się na podopiecznych Marcina Brosza. Kilka minut później gospodarze prowadzili już 2:0 i mądrze kontrolując przebieg meczu, zwycięstwa nie dali sobie odebrać. Jedynego, kontaktowego gola dla Trójkolorowych zdobył w końcowych fragmentach gry (84′) zawodnik Śląska – Izrael Puerto, który niefortunnie pokierował piłkę do własnej bramki.

Przechodząca do historii 23. kolejka rozgrywek zakończyła się sześcioma zwycięstwami gospodarzy i dwoma remisami. Żadna z drużyn przyjezdnych w miniony weekend nie była w stanie rozstrzygnąć spotkania na własną korzyść. Liczymy, że atut gry przed własną publicznością trwać będzie nadal i wykorzystają go piłkarze Górnika, którzy już w najbliższą sobotę o godzinie 17:30 podejmą przy ul. Roosevelta trzecią w tabeli Pogoń Szczecin.