Kibicowskie podsumowanie kolejki. Piroshow spadkowiczów, sporo opraw na zakończenie

g.rajda  -  4 czerwca 2014 07:28
0
2028

kibice_legia_lech_1314

Ten weekend był bardzo, bardzo udany pod względem atrakcji na trybunach. Praktycznie na każdym stadionie została zaprezentowana oprawa, a w trzech przypadkach obie ekipy prezentowały oprawy. Jedynie podczas spotkania Korona – Śląsk nie zobaczyliśmy żadnych choreografii. Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie kibicowskie podsumowanie kolejki!

Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok
kibiców: 6 021

w tym gości: 0
sobota, 31 maja, godz. 20:30

„Pasy” zaprezentowały oprawę pozdrawiającą wszystkich kibiców Cracovii za kratami. Na oprawie widnieje hasło: „Jesteśmy z Wami bracia za kratami, My Was wszystkich PozDrWiamy.” W centralnym punkcie znajduje się kibic Cracovii w barwach wystający zza krat, po bokach oprawy zaś zostały ukazane dwa aspekty kibicowskie, które najbardziej są narażone na kary. Mianowicie chodzi o Ultras i Chuligankę. Po Oprawie Pasy wywieszają kolejny trans, na którym widnieją ksywy chłopaków z Cracovii, którzy znajdują się po drugiej stronie muru.

Kibice Jagiellonii z powodu zakazu wyjazdowego za Warszawę nie są obecni na meczu.

kibice_cracovia_jagiellonia_1314Oprawa gospodarzy – fot. GO / tylkocracovia.pl

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 5 953
w tym gości: ok. 200

sobota, 31 maja, godz. 20:30

Kibice Piasta przed meczem spotykali się na rynku w centrum Gliwic skąd we wspólnym pochodzie udali się na stadion. Na młynie tego dnia zaprezentowana została sektorówka w barwach klubowych i napisem „Piast Gliwice”. Dodatkowo odpalonych zostało kilka rac.

kibice2_piast_podbeskidzie_1314Oprawa Piasta – fot. tspodbeskidzie.pl

W sektorze „Górali” zaprezentowana została dużych rozmiarów koszulka Podbeskidzia z numerem 12, na sektorze powiewało także kilka flag na kijach. Przyjezdni wywiesili 2 flagi („Kozy” i „On tour”) oraz transparent „Leszek Ojrzyński dziękujemy”.

kibice_piast_podbeskidzie_1314Podbeskidzie w Gliwicach – fot. piastgliwice.eu

[youtube id=”SEcFuZvbQd4″]

Korona Kielce – Śląsk Wrocław
kibiców: 6 475
w tym gości: 710

sobota, 31 maja, godz. 20:30

Gospodarze wywiesili transparent „Liberta Per Gli Ultras”, rzucano także serpentyny. W sektorze gospodarzy powiewały też flagi na kijach.

Na płocie sektora gospodarzy wywieszony został transparent dla zmarłego kolegi po szalu Śp. „Majami”. Na meczu obecni fani Stali Mielec wraz z flagą „Brigade Vetaranos”.

Kibice Śląska zameldowali się w 750 osób czyli max pojemności sektora. Całe spotkanie konkretny doping z ich strony.

Zagłębie Lubin – Widzew Łódź
kibiców: 3 426
w tym gości: 1 000

sobota, 31 maja, godz. 20:30

Na ostatnie spotkanie w Ekstraklasie Widzew przejechał w 1 000 głów. Każdy z wyjazdowiczów otrzymał okazjonalną koszulkę, odpowiednio czerwoną – sektory po bokach oraz biała – sektor środkowy. Łodzianie bardzo dobrze oflagowali „klatkę” i głośno dopingowali swoją drużynę. Podczas tego meczu zobaczylismy bardzo duże ilości pirotechniki. Najpierw, jeszcze w pierwszej połowie, w sektorze gości zapłonęły race i ognie wrocławskie. Część z nich poleciała na murawę i zawody zostały przerwane! Efektem tego pierwsza cześć gry przedłużona została o 5 minut. W drugiej połowie, a konkretnie w 90 minucie show zaczęli kibice „Miedziowych”. W ich młynie zaczęły płonąć race, które jedna po drugiej lądowały na boisku! Przerwa w meczu trwała ok. 8 minut, bowiem gdy tylko jedne race na murawie dogasały, w młynie odpalano kolejne i tak w kółko. Ostatecznie mecz został przerwany w 90 minucie.

kibice2_zaglebie_widzew_1314Widzew w Lubinie – fot. widzewtomy.net

kibice_zagkebie_widzew_1314Piro Zagłebia – fot. widzewtomy.net

[youtube id=”ilkEhx5k3W4″]

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
kibiców: 3 000
w tym gości: 0

niedziela, 1 czerwca, godz. 18:00

Galeria ze spotkania – Roosevelta81.pl
Relacja wkrótce.

Legia Warszawa – Lech Poznań
kibiców:
w tym gości:

niedziela, 1 czerwca, godz. 18:00

Ppodczas meczu z Lechem Poznań kibice Legii przygotowali dwie oprawy. Na wejście piłkarzy zaprezentowana została oprawa na trzech trybunach, na którą składały się folie, chorągiewki, podświetlana sektorówka z Legią – królem na tronie, której oddawały hołd inne kluby ekstraklasy. Całość uzupełniały czerwone i zielone świece dymne. Z dachu na Żylecie opuszczona została malowana sektorówka przedstawiająca króla z elką w kołeczku, który zasiadł na tronie, a u jego stóp znajdowali się przedstawiciele innych klubów. Poniżej rozciągnięty został wysoki, malowany transparent z hasłem „Nasze jest mistrzostwo, potęga i chwała na wieki”.

kibice2_legia_lech_1314

kibice3_legia_lech_1314Oprawy Legii – fot. legionisci.com

Kibice Lecha nie zdołali wykorzystać całej przyznanej im puli biletów, w sektorze zasiadło ich około 1200. 20 minut przed końcem spotkania przyjezdni zdjęli z płotu wszystkie flagi. „Kolejorz” wywiesił na płocie czarne płótno, następnie rozwinął sektorówkę przedstawiającą postać, która przewiduje przyszłość i koronę dla Lecha oraz hasło „Mistrz powróci”. Całość uzupełniło kilkadziesiąt rac na górze sektora oraz czarne chorągiewki. Legioniści widząc hasło z poznańskiej sektorówki skandowali „Taki ch…” oraz „Mistrz już nie wróci, hej k… mistrz już nie wróci”.

Lechici przez całą drugą połowę mogli podziwiać swoją niedawną jeszcze flagę – „Rezydentów”, tym razem do góry kołami. Pod koniec spotkania płótno zostało spalone.

kibice_legia_lech_1314

[youtube id=”TlWNybdW2RE”] [youtube id=”QEjo779nyt8″]

Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin
kibiców: 8 800
w tym gości: 99

niedziela, 1 czerwca, godz. 18:00

W sektorze gości zasiadło 99 fanów ze Szczecina, którzy mieli ze sobą 3 flagi. Z ich sektora słychać było tylko sporadyczny doping.

kibice_ruch_pogon_1314Pogoń w Chorzowie – fot. pogononline.pl

Ruch przygotował oprawę z hasłami na transach: „czternastokrotni mistrzowie – u nas świeci się najwięcej”. Na środku znajdował się herb. Odpalili dużo pirotechniki, w tym: race, stroboskopy, świece dymne i fajerwerki.

kibice2_ruch_pogon_1314Oprawa Ruchu – fot. pogononline.pl

Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz
kibiców:
w tym gości:

niedziela, 1 czerwca, godz. 18:00

Spotkanie bez historii kibicowskiej na trybunach. Obie ekipy protestują i na mecze nie chodzą.

Źródło: Roosevelta81.pl/stadionowioprawcy.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments