Kibicowskie podsumowanie kolejki. Dobre wyjazdy Śląska, Górnika i Podbeskidzia

g.rajda  -  30 października 2014 08:03
0
1564

kibice_lechia_slask_1415
Ostatni weekend wyjazdowy przyniósł nam przede wszystkim sporą niespodziankę w postaci ilości kibiców Podbeskidzia w Krakowie. Najlepszy wyjazd zaliczyła jednak ekipa Śląska, która w ponad tysiąc głów pojawiła się na meczu zgodowym w Gdańsku. Dobry wyjazd zapisać można także na konto Torcidy (pełny sektor w Bełchatowie), w mniejszej liczbie w ten weekend pojawiły sie ekipy z Łęcznej, Białegostoku oraz Kielc. Co jeszcze działo się na trybunach? Zapraszamy do lektury!

GKS Bełchatów – Górnik Zabrze
kibiców: 2 830

w tym gości: 384
piątek, 24października, godz. 18:00

Relacja z wyjazdu: TUTAJ
Foto: TUTAJ

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 10 709
w tym gości: ok. 400

piątek, 24 października, godz. 20:30

Mobilizacja kibiców Podbeskidzia na ten mecz trwała dość długo. W sektorze wywiesili 4 flagi: „95”, „K.O.nfidenci”, „TSP” i „ON TOUR”. Ich doping tego dnia stał na wysokim poziomie. Był to też jeden z ich liczniejszych wyjazdów ostatnich lat. Po pierwszej strzelonej bramce odpalili pirotechnikę, za co po meczu spotkały ich nieprzyjemności. W trakcie meczu na sektorze przyjezdnych powiewały także flagi na kijach.
Po meczu zatrzymanych zostało kilka osób z Podbeskidzia. Podczas interwencji ochrony użyto gazu. Była potrzebna pomoc lekarska dla dzieci oraz osób w średnim wieku.

Wiślacy bez większego ciśnienia podeszli do tego spotkania co zobaczyć można nawet po frekwencji na trybunach gospodarzy.

kibice2_wisla_podbeskidzie_1415 kibice_wisla_podbeskidzie_1415

Spięcie Podbeskidzia z ochroną:
[youtube id=”AWa1–2IDWQ”]

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
kibiców: 13 966
w tym gości: ok. 1 000

sobota, 25 października, godz. 15:30

Na mecz przyjaźni wrocławianie przyjechali w ponad tysiąc osób. Kibice obu ekip już od piatkowego wieczoru spoykali się licznie w gdańskich barach. Jednak większość kibiców z Dolnego Śląska nadjechała koło południa, po przyjeździe tradycyjnie spora część udała się nad morze by odbyć kąpiel, co jest już swego rodzaju tradycją wśród kibiców Śląska. Na meczu wsród „gości” zauważyć można było całe rodziny z dziećmi, widać, że obie ekipy są silnie ze sobą związane. Wynik tego dnia zszedł na drugi plan, bo choć to goście wygrali różnicą 3 bramek to integracja obu ekip trwała długo, długo po ostatnim gwizdku arbitra.

kibice_lechia_slask_1415

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
kibiców: 3 829
w tym gości: 138

sobota, 25 października, godz. 15:30

Na daleki wyjazd do Gliwic kibice z Białegostoku przyjechali w 138 osób. Na sektorze wywiesili jedną flagę, całe spotkanie dopingowali swoich piłkarzy.

Piast po wielkiej mobilizacji na Wrocław, po raz kolejny popisał się wysoką frekwencją na meczu u siebie. Warto zaznaczyć, że bilety na to spotkanie sprzedawane były za 50% (na wszystkie sektory), nie wiadomo więc czego więcej im jeszcze trzeba by zachęcić do przyjścia na mecz… Podczas meczu gospodarze zebrali 663 złote na pomoc dla swoich kolegów za kratami, co jest dla nich sporym osiągnięciem.

kibice_piast_jagiellonia_1415

Pogoń Szczecin – Cracovia
kibiców: 4 354
w tym gości: 0

sobota, 25 października, godz, 18:00

W piatek w nocy kibice Cracovii opublikowali oświadczenie:
„Decyzją kibiców Cracovii, wyjazd do Szczecina zostaje ODWOŁANY. Prosimy o bezwzględne zastosowanie się do powyższej informacji. Wszystkie osoby, które nabyły bilety na to spotkanie, proszone są o zwrot wejściówek do wtorku – 28 października, do sklepu Właściwa Strona Błoń, gdzie zostaną zwrócone im pieniądze.” Przyczyna odwołania wyjazdu nie jest znana, nieoficjalnie mówi się o słabym zainteresowaniu.

Nie najleoiej dzieje sie tez w Szczecinie, po zeszłosezonowych wynikach (średnio 9 tyś. widzów na meczu) w tym sezonie z frekwencją wśród „Portowców” jest już słabiej. Na pewno wpływ na to maja gorsze wyniki sportowe piłkarzy, ale tak mocny spadek nie powinien zostac odnotowany nawet w przypadku walki o utrzymanie w lidze.

kibice_pogon_cracovia_1415

Lech Poznań – Górnik Łęczna
kibiców: 14 882
w tym gości: 119

niedziela, 26 października, godz. 15:30

W drogę do Poznania kibice z Łęcznej ruszyli dwoma autokarami i czterema autami w sile 119 osób. Pod stadion docierają na około godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wejście na stadion sprawne i bez problemów.

Na płocie wiesili 5 flag: „GOŚCIE”, „GÓRNICY”, „TABAKIERA”, „RADOVAN” „NARODOWA ŁĘCZNA” i trans Wyjazd Rzecz Święta. Na mecz zamknięty został „Kocioł” kiboli Lecha za odpalone piro w meczu z GKS-em Bełchatów. Swego rodzaju młyn gospodarze utworzyli po drugiej stronie boiska, skąd próbowali tego dnia dopingować. Doping przyjezdnych tego dnia stał na dobrym jak na taką liczbę poziomie.

kibice_lech_leczna_1415

[youtube id=”jSd_fbfXW2A”]

Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa
kibiców: 4 600
w tym gości: 0

niedziela, 26 października, godz. 18:00

Legioniści nie pojawili się w Bydgoszczy solidaryzując się tym samym z kibolami Zawiszy. A na stadionie piknik trwa… darmowe bilety rozdawane są na lewo i prawo. Kiedy się to wszystko skończy ciężko powiedzieć. OSUCH PINOKIO!

Ruch Chorzów – Korona Kielce
kibiców: 4 254
w tym gości: 85

poniedziałek, 27 października, godz. 18:00

Korona przyjechała do Chorzowa w 85 osób i wywiesiła dwie flagi „Śp. Małpa” oraz „Korona”. Starali się prowadzić doping. Frekwencja gospodarzy na słabym jak na ich możliwości poziomie. Spowodowane jest to zapewne wynikami, które są bardzo słabe.

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: stadioniwioprawcy.net/kibicewisly.pl/12zawodnik.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments