Kibicowska zapowiedź meczu Olimpia – Górnik. Pierwszy mecz wyjazdowy Torcidy

Slazier  -  9 września 2016 13:48
0
979

Olimpia_Grudziądz_Kibice

Przed nami mecz z Olimpią Grudziądz. Będzie to pierwsze wyjazdowe spotkanie Górnika, na którym oficjalnie pojawią się fanatycy spod znaku Torcidy.

Kibiców Olimpii łączy układ z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Warto wspomnieć, że w Grudziądzu działa także jeden z lepszych fan-clubów Widzewa, a stosunki pomiędzy Olimpią a WFCG są neutralne. Ekipa z Grudziądza regularnie działa na meczach wyjazdowych i domowych swojej drużyny, a do grona ich „kos” zalicza się Spartę Brodnica, Włocłavię Włocławek oraz Legię Chełmża.

Stadion Olimpii znajduje przy ul. Piłsudzkiego 14 i nosi imię Bronisława Malinowskiego. Jego pojemność wynosi 5 323 miejsca, w tym 500-osobowy sektor gości. Kolejny mecz z Górnikiem wywołuje niemałą mobilizację w szeregach gospodarzy. Klub z Grudziądza zorganizował nawet akcję promocyjną, dzięki której kibice mogą wygrać darmowe wejściówki na to spotkanie.

Zakaz wyjazdowy wreszcie za nami. O szczegółach dot. zapisów na to spotkanie pisaliśmy w tym miejscu. Zbiórka na wyjazd odbędzie się o 7:30 na parkingu pod stadionem. Głód wyjazdowy wśród sympatyków Górnika jest bardzo duży. Nikogo nie trzeba zatem przekonywać, że tego dnia Torcida zawita do Grudziądza w konkretnej liczbie.

Olimpia Grudziądz
Olimpia_Grudziądz
GKS „Olimpia” Grudziądz
Adres: ul. Piłsudskiego 14, 86-300 Grudziądz
Strona internetowa: www.olimpiagrudziadz.com
Rok założenia klubu: 
1923
Barwy: 
biało-zielone
Pojemność stadionu:
5500 miejsc (500 miejsc dla gości)
Cena biletu: 
przedsprzedaż  5zł/8zł/10zł/12zł/15zł, w dniu meczu 5zł/10zł/13zł/14zł/18zł
Odległość od R81:
434 km

Grudziądz: Blisko 100-tysięczne miasto na prawach powiatu w województwie kujawsko-pomorskim położone na prawym brzegu Wisły.
Dojazd: Autostradą A1 przez Częstochowę i Łódź
Stadion: Stadion Miejski w Grudziądzu nosi imię Bronisława Malinowskiego, urodzonego tu biegacza ze złotymi medalami Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Ale choć do dziś posiada bieżnię, stadion aktualnie służy przede wszystkim meczom piłkarskim miejscowej Olimpii. W związku z dobrą grą zawodników i rosnącymi wymogami od 2009 roku postępuje modernizacja stadionu: pojawiła się podgrzewana murawa, nowy monitoring, a także zadaszenie – najpierw nad centralnym sektorem głównej trybuny, a później nad prawie całą trybuną. W skład obiektu wchodzi także przeciwległa trybuna wschodnia oraz łuk na południu, gdzie miejsca zajmują kibice dopingujący. Północna strona stadionu jest otwarta.

Do zobaczenia w Grudziądzu!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: olimpiagrudziadz.com

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments