Kibicowska zapowiedź kolejki. Pogoń najedzie na Poznań, Torcida przejmie Kraków

g.rajda  -  22 maja 2014 17:20
0
1345

kibice_wisla_gornik_1112

Zdecydowanie najlepiej zapowiadającym się spotkaniem pod względem kibicowskim będzie mecz w Poznaniu, gdzie z pewnością padnie rekord frekwencji na trybunach. Do Poznania przyjadą „Portowcy” w liczbie 1000+. W sobotę do Krakowa pojedzie zabrzańska Torcida, a w niedzielę fani Ruchu do stolicy. Legia Warszawa wraz z Stowarzyszenie kibiców planują fetę, a „Legionistom” potrzeba tylko jednego punktu, aby w sobotę świętować mistrzowski tytuł. Zapraszamy na kibicowską zapowiedź 35 kolejki spotkań!

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
czwartek, 22 maja, godz. 18:00

W Białymstoku z powodu remontu stadionu i braku sektora dla przyjezdnych nie zobaczymy kibiców z Wrocławia.
Podczas ostatniego meczu „Jagi” policja pomimo sprzeciwu klubu weszła na sektory gospodarzy aby zatrzymać jednego z kiboli nie szczędząc przy tym środków (przemoc, prowokacja itp.). Od razu po tej akcji większość fanów z „młyna” zaniechała dopingu i opuściła obiekt wyrażając swój sprzeciw. Frekwencja w Białymstoku ostatnimi czasy nie była najlepsza, ostatnia szansa raczej jej nie sprzyja, dodatkowo dzień rozgrywania meczu sprawia, że na komplet liczyć nie możemy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź
czwartek, 22 maja, godz. 20:30

Piłkarze Podbeskidzia z meczu na mecz grają coraz lepiej i już praktycznie mają zapewnione utrzymanie. Tym samym kibice chętniej przychodzą na stadion, więc pomimo tego, że mecz rozgrywany jest w czwartek to po cichu liczyć można na komplet. Oficjalnie na stadionie w Bielsku-Białej pojawić nie mogą się fani z Łodzi, spowodowane jest to remontem stadionu gospodarzy.

Cracovia Kraków – Korona Kielce
piątek, 23 maja, godz. 18:00

„Pasy” frekwencją nie zachwycają, ale aby pomóc swojej drużynie i mieć 100% utrzymanie powinni się pajawić na swoim młynie. O wyjeździe Korony informacji brak.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
piątek, 23 maja, godz. 20:30

Kibice Piasta bardzo mobilizują się przed tym spotkaniem w szczególności zapraszając do „młyna”. W grę wchodzi utrzymanie Piasta. Fani Zagłębia powoli przyzwyczajają się z myślą, że ich drużyna występować będzie o klasę niżej.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze
sobota, 24 maja, godz. 13:00

Skonfliktowani fani „Białej Wisły” z zarządem nie prowadzą zorganizowanego dopingu na meczach Wisły. Dla „Torcidy”, która w sobotę pojawi się w stolicy małopolski będzie to wielkim atutem, miejmy nadzieję, że doping poniesie Górników do zwycięstwa. Dodatkowym atutem fanów z Zabrze będzie nagłośnienie, które zadebiutowało dwie kolejki temu podczas wyjazdowego spotkania z Lechem. Tych którzy liczą na pełny sektor uspokajamy – szanse są niewielkie, mecz jest rozgrywany w sobotę o 13, więc spora część fanów będzie w pracy, a coroczne końcówki rund raczej nie przynosiły nam maksymalnych liczb wyjazdowych. Nie liczba się jednak liczy, a jakość o którą możemy być spokojni.
DO ZOBACZENIA W KRAKOWIE!

wisla

Lech Poznań – Pogoń Szczecin
sobota, 24 maja, godz. 15:30

Fani ze Szczecina na to spotkanie otrzymali 1 500 wejściówek, których cena wahała się w granicach 100 – 120 złotych w zależności od daty zakupu. W cenę wliczony jest bilet, przejazd pociągiem specjalnym oraz okolicznościowy gadżet. Czy Pogoń wykorzysta wszystkie wejściówki okaże się w sobotę, lecz jedno jest pewne – prawdziwe święto na trybunach w tej kolejce obejrzymy na pewno w Poznaniu.
Kilka dni przed spotkaniem zarząd klubu Lech Poznań napisał, iż podczas tego spotkania padnie rekord frekwencji na trybunach. oznacza to, że na INEA Stadion pojawi się więcej niż 22,5 tysiąca widzów. Fani „Kolejorza” od tygodni przygotowują akcję konfetti, które po rzuceniu zostaną pozbierane i wymienione na sadzonki trzech dębów. Super oprawa i ekologia w jednym!

pogon20121 500 Portowców w Poznaniu (2012 rok) – fot. kkslech.com

Legia Warszawa – Ruch Chorzów
niedziela, 25 maja, godz. 15:30

W szeregach Ruchu można było wyczuć duże ciśnienie na to spotkanie. Do stolicy nasi rywale zza miedzy udadzą się autokarami i samochodami.
Legia do mistrzostwa potrzebuje 1 punktu. Klub i Stowarzyszenie zaplanowały już fetę na placu Zamkowym, gdzie udadzą się po zakończonym spotkaniu (oczywiście remisowym lub wygranym) w jednej kolumnie. Wiadomo, że na trybunach padnie rekord, a sprzedanych zostało juz ponad 27 tysięcy wejściówek.

Tak Ruch mobilizował się do wyjazdu:
[youtube id=”U8Tsu4toiUE”]

Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk
niedziela, 25 maja, godz. 18:00

Kibole Zawiszy protestują, na meczach nie ma dopingu, flag i przede wszystkim tłumów. Lechia solidaryzuję się z nimi i na to spotkanie nie jedzie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments