Kibicowska zapowiedź kolejki. Lech jedzie do Wrocławia, niedzielny obiad przy Roosevelta 81!

g.rajda  -  31 października 2014 06:30
0
1451

kibice4_Górnik_Wisła1415
W najbliższy – świąteczny – weekend nie będzie brakować wyjazdów, bo na wyprawy wybiorą się 4 ekipy, a najciekawiej zapowiada się wyjazd fanów Lecha do Wrocławia. Na pozostałych obiektach remonty (Zabrze i Bielsko-Biała), protest kibiców (Zawisza) oraz decyzja o nie wpuszczaniu kibiców gości (Kielce). O powodach tej decyzji i innych ciekawostkach przed tym weekendem przeczytacie poniżej w zapowiedzi kibicowskiej. Zapraszamy!

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk
piątek, 31 października, godz. 18:00

Kibice Lechii organizują wyjazd do Łęcznej, całkowity koszt wyjazdu wynosi 100 złotych. Klatka gości na stadionie Górnika Łęczna ma pojemność około 370 osób, więc maksymalnie tylu gdańszczan uda się na to spotkanie. Gospodarze dysponują natomiast liczbą 7,5 tysiąca miejsc, jednak pewne jest, że wszystkie miejsca zajęte nie będą, bowiem w Łęcznej przeciętna frekwencja na meczach to 4 tysiące widzów.

Korona Kielce – Wisła Kraków
piątek, 31 października, godz. 20:30

Kibicom Białej Gwiazdy ponownie nie będzie dane pojawić się na sektorze gości w Kielcach. Powodem tej decyzji, podobnie jak w poprzednich latach są wydarzenia z września 2007 roku kiedy to po meczu Korony z Legią wracający do domu Ś.P. Karol – ps. „Małpa” został brutalnie zadźgany siedząc w samochodzie na czerwonym świetle. Karol zmarł w drodze do szpitala.
Informacja klubu Korona Kielce:
„W odpowiedzi na Wasze pismo dot. przesłania puli biletów na mecz Korona Kielce – Wisła Kraków, który będzie rozegrany w dniu 31.10.2014 roku informuję, iż na podstawie Decyzji Prezydenta Miasta Kielce dot. wydania zezwolenia na organizację Imprez masowych ww. mecz będzie rozgrywany bez udziału kibiców gości.”

korona_kielce_flaga_malpa

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
niedziela, 2 listopada, godz. 13:00

Choć nie wiedzie się naszym piłkarzom, którzy przegrali kolejne spotkanie, to w niedzielne popołudnie każdy z nas powinien pojawić się przy Roosevelta. Doping potrzebny jest piłkarzom jak nigdy, to my kibice musimy pomóc zmazać im złą plamę, która pojawiła się po ostatnich przegranych spotkaniach. Dodatkowo podczas meczu z Pogonią mają zadebiutowac nowe lampy oświetlające murawę, co po kilku miesiącach przestoju powinno napawać lekkim optymizmem. Nie ma, że zimno! Nie ma, że brak chęci! Niedzielny obiad każdy z nas spędza na stadionie, a głównym daniem miejmy nadzieję będzie zwycięstwo Górników.

Cracovia – Zawisza Bydgoszcz
niedziela, 2 listopada, godz. 15:30

Po zeszłotygodniowym odwołanym wyjeździe Cracovii do Szczecina większość zastanawia się czy jest to ich kryzys czy tylko chwilowy problem. Z pewnością wiele dowiemy się po tym spotkaniu, głównie frekwencja, szczególnie ta na młynie oraz doping podczzas spotkania dadzą ospowiedzi na stawiane pytania. Z wiadomych przyczyn do Krakowa nie przyjadą kibice Zawiszy, którzy skupiają się aktualnie na dopingu piłkarzy szkółki piłkarskiej Zawiszy.

Śląsk Wrocław – Lech Poznań
niedziela, 2 listopada, godz, 15:30

Do Wrocławia „Kolejorz” uda się pociągiem specjalnym, całkowity koszt wyjazdu wynosi 70 złotych, młodzi kibice chcący udac się na ten mecz płaca jedynie 40zł. Z Poznania pociąg wyrusza około 9:00, pierwsza pula biletów przesłana Lechowi z Wrocławia wykorzystana została dość szybko, druga pula była w sprzedaży do piątku do 14.
Zarząd Śląska próbuje wszystkiego by na meczu zasiadło jak najwięcej widzów. Na mieście pojawiły się m.in. autokary z plakatami oraz flagą Śląska, a bilety w przedsprzedaży z Kartą Kibica są tańsze aż o 20% od wejściówek kupowanych w dniu meczowym.

10511438_714021625348371_3267812341928676994_oAutobus reklamujący mecz – fot. Śląsk Wrocław Facebook

Legia Warszawa – Ruch Chorzów
niedziela, 2 listopada, godz. 18:00

Kibice chorzowskiego Ruchu do Warszawy udadzą się autokarami i samochodami, cena wyjazdu wynosiła 100zł (sam bilet 50). Z Chorzowa wyjeżdżają w niedzielę o 9:00. Legioniści bez specjalnego ciśnienia podchodzą do tego meczu, raczej w ich głowach bardziej „siedzi” mecz z Metallistem w Lidze Europejskiej, który rozegrają przy Łazienkowskiej w czwartek 6.11.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
poniedziałek, 3 listopada, godz. 18:00

Z powodu ciągłej budowy stadionu w Bielsku-Białej oficjalnie na trybunach nie mogą pojawić się kibice Piasta. Gospodarze standardowo powinni wykupić wszystkie miejsca (ponad 3 tysiące).

Jagiellonia Białystok – GKS Bełchatów
poniedziałek, 3 listopada, godz. 20:30

Na forum GKS-u Bełchatów brak informacji o ich wyjeździe na spotkanie w Białymstoku. Serwis jagiellonia.net informuje jednak o tym, że kibice gości mają się pojawić na tym spotkaniu, jak jednak będzie – zobaczymy. Niedawno został otwarty tam nowy stadion, ciekawe z jakiej strony i w jakiej liczbie pokażą się tym razem gospodarze, rekordu z meczu otwarcia nie przebiją, a;e 15 tysięcy powinno być w ich zasięgu.

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments