Kibicowska zapowiedź kolejki: Klasyk w Krakowie, Cracovia nie wpuści kibiców Jagielloni!

g.rajda  -  5 grudnia 2014 17:42
0
1171

Przedostatni w tym roku kibicowski weekend przyniesie nam 5 wyjazdów, a najciekawiej z nich zapowiada się wyjazd kibiców „Kolejorza” do Krakowa na mecz z Wisłą. Niestety po raz kolejny mecz Górnik – Legia odbedzie się przy okrojonej liczbie widzów, jednak mamy nadzieję już niedługo się to zmieni, a spotkania te ponownie staną się klasykiem kibicowskim.

juve_to_stara_dama

Zawisza Bydgoszcz – Śląsk Wrocław
piątek, 5 grudnia, godz. 18:00

Z wiadomych przyczyn kibice Śląska nie pojadą do Bydgoszczy na mecz z tamtejszym Zawiszą. Na trybunach piknik trwa, „armia” Osucha-Pinokia jednak już coraz niechętniej uczęszcza na mecze. Może doczekamy takich czasów gdy kibole Zawiszy znów powróca na trybuny… Zawisza trzymajcie się!

Górnik Zabrze – Legia Warszawa
piątek, 5 grudnia, godz. 20:30

Dla kibiców Górnika mecz z Legią zawsze był ważny, a ten piątkowy szczególnie – przypada bowiem w Barbórkę – święto wszystkich Górników, więc też Naszego klubu, kibiców, piłkarzy. Niestety spotkanie obejrzeć będzie mogło jedynie 3 tysiące widzów, na trybunach nie zasiądą niestety kibice gości. Nie wyobrażamy sobie innej sytuacji niż pełne trybuny dlatego w piątkowy wieczór wszyscy na stadion! Warto dodać, że przed i po meczu będzie możliwość zapisania się do Socios! Zapraszamy!

GKS Bełchatów – Górnik Łęczna
sobota, 6 grudnia, godz. 15:30

Kibice z Łęcznej na to spotkanie otrzymali standardowo 350 biletów, jednak trudno oczekiwac kompletu w klatce gości. W zależności od daty zapisu koszt wyjazdu wynosił od 80 do 100 złotych. Warto przypomnieć, że w zeszłym sezonie kibice Górnika Łęczna do Bełchatowa zawitali w 120 osób. Wśród gospodarzy brak specjalnego ciśnienia na to spotkanie. Oczekiwana frekwencja to około 3 tysięcy widzów. Przed spotkaniem kibice GKS-u prowadzić będą zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka.


Pogoń Szczecin – Korona Kielce
sobota, 6 grudnia, godz. 15:30

Kibice Korony do Szczecina udadzą się transportem kołowym. Na stronie kibiców można znaleźć informację: „Szczecin… daleko? Daleko to jest do Świnoujścia! Tanio nie będzie, niestety nie ma jak uciec z kosztami – byle jakim autokarem też jechać nie będziemy.” Koroniarze otrzymali wejściówki w cenie 20 złotych, osoby chcące jechać własnym autem płaciły 25 zł.

Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok
sobota, 6 grudnia, godz, 18:00

Zarząd Cracovii podjął decyzję o niewpuszczeniu kibiców Jagielonii na ten mecz, o powodach mozna przeczytać w specjalnym komunikacjie Stowarzyszenia Dzieci Białegostoku:
„Cracovia odmówiła kibicom Jagiellonii Białystok udziału w meczu zaplanowanym na sobotę 6.12.2014 r. Decyzja krakowskiego klubu, podjęta przez wiceprezesa Jakuba Tabisza, jest bezprawna i zrobimy wszystko, aby jej konsekwencje zostały poniesione. Stoczyliśmy długą batalię, by przetłumaczyć przedstawicielom Cracovii bezzasadność decyzji o niewpuszczeniu fanów Jagiellonii. Do jej zmiany przekonywali ich pracownicy klubu z Białegostoku, Polskiego Związku Piłki Nożnej, kibice Jagiellonii, a także Cracovii. Wielokrotnie przedkładano kontrargumenty wobec tych prezentowanych przez krakowski klub oraz wyjaśniano, że decyzja wcale nie ma odzwierciedlenia w przepisach PZPN, a ponadto przez swoją bezpodstawność łamie obowiązujące w rozgrywkach prawo.
Faktem jest, że powodem odmowy są kaprysy i „widzimisię” przedstawicieli Cracovii. Unoszą się dumą, że wydarzenia mające miejsce na meczu pomiędzy Cracovią a Jagiellonią w lutym 2012 r. doprowadziły do poniesienia przez nich kosztów w wysokości niemal 30 tysięcy złotych. Mowa bowiem o 15 tysiącach złotych kary od Komisji Ligi Ekstraklasy za oburzające błędy organizacyjne (m.in. powolne wpuszczanie na sektor gości, odmowę wpuszczenia około stu kibiców pomimo posiadanych biletów, przetrzymywanie kibiców gości przez wiele godzin w klatce w nieludzkich warunkach, beznadziejną jakość depozytu, zachowanie firmy ochroniarskiej), przy czym do nałożenia tej kary bezpośrednio przyczynili się kibice Jagiellonii, którzy przygotowali obszerną dokumentację na ten temat. Do 15 tysięcy złotych doliczyć należy 10 tysięcy złotych za zachowanie kibiców Cracovii oraz następnie kilka tysięcy złotych kosztów poniesionych w następstwie wniesienia sprawy do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN, w której bezskutecznie próbowali dochodzić od Jagiellonii tysięcy złotych za wyimaginowane straty na stadionie. Jagiellonia po meczu opłaciła zniszczenia, których zaistnienie potwierdzili świadkowie i dowody oraz słusznie odmówiła zapłaty za elementy, z których stanem nie mieli związku kibice z Białegostoku. W następstwie tej odmowy, a później odrzucenia wniosku przez Piłkarski Sąd Polubowny, Cracovia poniosła dodatkowe koszty prawne. Mecz z Jagiellonią, z ich własnej winy, kosztował ich bardzo wiele – zarówno finansowo, jak również wizerunkowo. Dlatego aktualnie, mimo że nie mają żadnych podstaw, wciąż żądają od Jagiellonii pieniędzy (również sum, których wysokości sami już nie potrafią uzasadnić) i wyłącznie „dla zasady” odmawiają udziału kibiców z Białegostoku w meczu na stadionie przy Kałuży 1.”

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
niedziela, 7 grudnia, godz. 15:30

Lechia w ostatnim czasie nie zachwyca z frekwencją, nie spodziewamy się poprawy na meczu z Piastem, bowiem i rywal nieatrakcyjny i pogoda niedogodna. W związku z brakiem połączeń kolejowych w terminie meczu, na ten wyjazd kibice Piasta pojadą autokarami.  Cena wyjazdu wraz z biletem wynosi 125 zł, a zbiórkę zaplanowali pod Dworcem PKP w Gliwicach o godzinie 3 w nocy.

Wisła Kraków – Lech Poznań
niedziela, 7 grudnia, godz. 18:00

Lech Poznań zamówił na to spotkanie komplet biletów. Wyjazd organizowany jest pociągiem specjalnym, koszty to 90 zł dla tych którzy jechali do Gliwic, 100 zł dla pozostałych i 70 złotych dla małolatów. Spodziewać można się kompletu w sektorze gości i około 20 tysięcy widzów gospodarzy.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała
poniedziałek, 8 grudnia, godz. 18:00

Na to spotkanie kibice Podbeskidzia zamówili 500 wejściówek, całkowity koszt wyjazdu to 45 złotych. Liczba zamówionych biletów trochę dziwi bowiem na ostatni mecz w Chorzówie kibice z Bielska-Białej przyjechali w… 16 osób. Tym razem spotkanie rozgrywane jest w poniedziałek, a więc terminie dość niedogodnym wyjazdom, jednak może kibice Podbeskidzia znów zaskoczą swoja liczbą.

Źródło: Roosevelta81.pl/dziecibialegostoku.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments