Kibicowska zapowiedź kolejki. 3 wyjazdy, 2 bojkoty, 1 mecz przyjaźni

g.rajda  -  11 kwietnia 2014 06:38
0
1421

transparent_ultras

Ostatnia kolejka spotkań rozegrana zostanie w całości w sobotę o godzinie 18. Jeśli chodzi o trybuny, to na zbyt wiele liczyć nie możemy. Podbeskidzie planuje wyjazd do Krakowa, jednak na „szałową” liczbę nie ma co liczyć. W podróż udadzą się także ekipy Cracovii do Kielc i Lechii na mecz przyjaźni ze Śląskiem i to właśnie na te mecze będziemy głównie spoglądać oczekując kibicowskich akcentów. Wszystkich zachęcamy także do przyjścia na „młyn” przy Roosevelta! Pokażmy siłę Torcidy i głośnym śpiewem ponieśmy naszych „grajków” do zwycięstwa!

Górnik Zabrze – Lech Poznań
sobota, 12 kwietnia 18:00

W Zabrzu z powodu remontu stadionu brak sektora dla gości. W poniedziałek zarząd poinformował o wprowadzeniu biletów dla wszystkich w cenie jedynie 5 złotych. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Ultrasi Górnika przed meczem na płocie przy parkingu klubowym wywiesili wymowny transparent: „100% walki i zaangażowania, wtedy Lech jest do pokonania”, płótno zostało następnie przeniesione na płot boiska treningowego. Czy zawodnicy wezmą to sobie do serc? Przekonamy się już w sobotę, jedno jest pewne: Torcida jest na dobre i na złe i nie inaczej będzie podczas spotkania z Lechem. WSZYSCY NA MECZ!

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
sobota, 12 kwietnia 18:00

W Białymstoku budowa stadionu z racji czego kibice Piasta nie udadzą się na wyjazd. „Jaga” walczy o grupę mistrzowską, kibice są więc bardzo potrzebni, ale czy po ostatniej porażce (0:6 w Poznaniu) tak chętnie przyjdą na stadion? Naszym zdaniem tak, Polska to nie np. Hiszpania – u nas nie ma samych kibiców sukcesu.

Korona Kielce – Cracovia Kraków
sobota, 12 kwietnia 18:00

Fani „Pasów” wybierają się do Kielc (pojemność sektora gości 777 miejsc), organizują wyjazd autokarowo-samochodowy, a ceny to odpowiednio 60 lub 35 zł. W komunikacie klubu MKS Korona Kielce możemy przeczytać między innymi: „Zgodnie z oświadczeniem wydanym w dniu 28.03.2014 roku na jeden mecz została zamknięta trybuna MŁYN, natomiast osoby, które posiadały karnety lub bilety na ww. trybunę i uczestniczyły ww. imprezie masowej  – meczu piłki nożnej, nie będą mogły wejść na stadion podczas meczu Korona Kielce – Cracovia Kraków”. Taka decyzja oznacza przede wszystkim brak dopingu podczas spotkania oraz bardzo okrojoną frekwencję. Piłkarzom na pewno to nie pomoże.

Pogoń Szczecin – Widzew Łódź
sobota, 12 kwietnia 18:00

Szczecinianie w tym sezonie pozytywnie zaskakują frekwencją na swoim stadionie – nie inaczej powinno być podczas tego spotkania.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk
sobota, 12 kwietnia 18:00

We Wrocławiu mecz przyjaźni. Lechia przyjedzie do Wrocławia w prawdopodobnie dobrej liczbie, koszt wyjazdu to 30 złotych, a do biletu każdy otrzymuje okazjonalny szal.
Kibice Sląska na spotkanie zapraszają najmłodszych sympatyków WKS-u. Zorganizowali konkurs dla FC i osiedli, który polega na jak najliczniejszym przyciągnięciu dzieciaków, osiedle lub FC, które namówi najwięcej młodych fanów wygra 50 biletów na mecz Śląska.

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
sobota, 12 kwietnia 18:00

SKWK nadal nie doszło do porozumienia z zarządem klubu i raczej się na to nie zanosi, więc zorganizowany doping podczas meczu nie będzie prowadzony. Podczas ostatniego spotkania na trybunie gdzie dawniej był młyn zasiadła znikoma liczba kibiców, która próbowała prowadzić śpiewy – rzecz jasna efekt był mizerny. Klub TS Podbeskidzie organizuje wyjazd na to spotkanie, koszt to 45 złotych. Liczba wyjazdowiczów może być podobna do tej sprzed dwóch tygodni- w Chorzowie pojawiło się 12 kibiców „Górali”.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
sobota, 12 kwietnia 18:00

Legioniści pokutują za wydarzenia z meczu z „Jaga”, w Lubinie na sektorze gości ich nie zobaczymy. W szeregach Zagłębia brak specjalnej mobilizacji, lecz wiadomo, że gdy przyjeżdża Legia, to każdy mobilizuje się dwukrotnie, więc liczba kibiców może być dużo lepsza niż podczas ostatnich spotkań.

Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów
sobota, 12 kwietnia 18:00

Kibice z Chorzowa, podobnie jak reszta kibiców z ekstraklasy, solidaryzują się z kibolami Zawiszy – na wyjazd nie jadą.

Transparent_Korona_Zawisza

Jak wszyscy wiemy w Bydgoszczy kibole skłóceni z Osuchem nie chodzą na mecze, a różnica między tym co było, a tym co jest, najlepiej obrazuje poniższa grafika, chyba nie jest zauważalna przez prezesa klubu.

kibice_zawisza_bojkot

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: gornikzabrze.pl, mks-korona-kielce.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments