Młody kibic

mlody_kibic

Akcja „Młody Kibic” została zainaugurowana przed rozpoczęciem sezonu 2007/2008. Jest wspólną inicjatywą klubu oraz Stowarzyszenia „Klub Sympatyków Górnika Zabrze”. Jej celem jest integracja najmłodszych z ukochanym klubem i piłkarzami, przybliżanie historii Górnika oraz pozyskiwanie nowych kibiców. Projekt posiada również walory edukacyjne – dzieci i młodzież uczą się jak należy zachowywać się na stadionie, a także jak kulturalnie kibicować ulubionej drużynie.

W pierwszym roku trwania akcji odbyło się kilkanaście spotkań z dziećmi oraz młodzieżą naszego regionu. Najczęściej wyjeżdżaliśmy do szkół, ale kilkukrotnie gościliśmy również dzieci na stadionie przy ul. Roosevelta 81. Łącznie w pierwszym sezonie akcji wzięło udział kilka tysięcy dzieci.

Wybierając miejsca nie ograniczamy się tylko do Zabrza. Świadomie wybieramy również miasta, w których mieszkają młodzi fani Górnika, którzy nierzadko muszą pokonać kilkadziesiąt kilometrów, by ujrzeć swoich ulubieńców w akcji. Byliśmy w Knurowie, Piekarach Śląskich, Tarnowskich Górach, a nawet w Lublińcu.

Nauczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół chcących wziąć udział w akcji „Młody Kibic” zachęcamy do kontaktowania się z działem marketingu zabrzańskiego Górnika.

Osoba kontaktowa:
Bartłomiej Perek
b.perek@gornikzabrze.pl
+48 515 243 175