Kartki po meczu z Piastem Gliwice: Podwójne upomnienie

kesera  -  10 czerwca 2020 21:08
0
2056

Derbowe spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze nie przyniosło oczekiwanych przez kibiców emocji oraz goli i zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0.
W ciągu regulaminowych 90. minut gry, czuwający nad prawidłowością meczu Paweł Gil dopatrzył się dwóch poważnych przewinień, skutkujących żółtą kartką. W obu przypadkach ukarani zostali piłkarze Górnika Zabrze. Najpierw „żółtko” trafiło na konto Adriana Gryszkiewicza, a następnie Jesusa Jimeneza, dla którego jest to trzecie upomnienie w bieżącym sezonie. Kolejny żółty kartonik dla Hiszpana skutkował będzie jednym meczem przymusowej przerwy. Przypominamy, że w meczu 30. serii spotkań, w którym Górnik już w najbliższą niedzielę (14 czerwca, godzina 18:00) podejmować będzie na własnym stadionie Legię Warszawa, szkoleniowiec zabrzan będzie miał do dyspozycji także Erika Janżę, który wczoraj pokutował za cztery żółte kartki.

Sytuacja kartkowa po 29. kolejce PKO Ekstraklasy:

[jsPlayerStat id =”112182″ partic_id=”112184″ event=”2″ quantity=”20″ photo=”1″ teamname=”0″ display_name =”1″ display_player_name =”1″]

W Ekstraklasie zawodnika czeka jeden mecz przymusowej pauzy za żółte kartki, jeśli zbierze ich cztery lub osiem. Od 12 żółtych kartek (16, 20 itd.) kara zawieszenia wynosi już dwa mecze.