Jesień w liczbach: Najlepsi asystenci. Podaje jak na tacy

Kaszpir  -  27 grudnia 2017 17:02
0
3784

Najskuteczniejsza drużyna w lidze z najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek, musi mieć też ludzi od dogrywania decydujących piłek. Oczywiście w Górniku nie brakuje takich zawodników, ale zdecydowanie na plan pierwszy wybija się tu Rafał Kurzawa, który piłki dostarczał kolegom jak na tacy.

Rafał Kurzawa podobnie jak cały zespół Górnika ma za sobą fantastyczną jesień. Lewonożny pomocnik okazał się najlepszym „asystentem”, nie tylko zespołu z Zabrza, ale w całej Ekstraklasie. Jego znakomita forma nie przeszła niezauważona przez selekcjonera reprezentacji Polski. Adam Nawałka powołał „Kurziego” na ostanie gry eliminacyjne, gdzie podczas spotkania z Meksykiem, Rafał dostąpił zaszczytu gry z Orłem na piersiach. Przypomnijmy, że dzięki 7. minutom rozegranym w biało-czerwonych barwach, Kurzawa został siedemdziesiątym reprezentantem Polski, jako piłkarz Górnika.

Na liście zawodników, do których należało otwierające podanie znalazło się jeszcze trzech piłkarzy. Drugi pod tym względem okazał się Łukasz Wolsztyński, co nie może dziwić. Pamiętamy wiele jego niekonwencjonalnych zagrań do partnerów, gdyby tylko adresaci okazali się bardziej skuteczni, starszy z bliźniaków miałby tych asyst z pewnością więcej. 

Damian Kądzior uzbierał takich kluczowych dograń cztery, czyli podobnie jak bramek w Ekstraklasie. Nie dziwi więc, że także pomocnik pozyskany latem z Wigier, znalazł uznanie w oczach Adama Nawałki, choć na swój debiut Damian będzie musiał jeszcze poczekać.

W tym doborowym towarzystwie nie mogło również zabraknąć Szymona Żurkowskiego, którego kariera szybko nabiera tempa. „Zupa” z każdym meczem więcej i lepiej zagrywa, podobnie rzecz ma się ze strzałami, a także ze strzałami. Niezmienne jest tylko jedno, Żurkowski w każdym meczu przebiega niesamowite ilości kilometrów.


11 – Rafał Kurzawa
5 – Łukasz Wolsztyński
4 – Damian Kądzior
3 – Szymon Żurkowski

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments