Jak to jest zrobione cz. 44 „Podłoga i belki poziomu +4”

kamres  -  18 sierpnia 2013 08:17
0
1054

plyta_hc_208

Dzisiaj ułożymy podłogę najwyższego poziomu trybun oraz żelbetowe belki podtrzymujące dźwigary dachu. Zapraszamy do czytania.

Podłoga poziomu +4 składa się z tej samej klasy betonu oraz zbrojeń co stopnice, o których pisaliśmy we wcześniejszym artykule. Płyty najwyższego poziomu trybun mają oczywiście różne wymiary ze względu na narożniki trybun. Najczęściej występująca płyta ma długość 10,76 metrów, szerokość to 2,6 metrów i wysokość sięgającą 70 centymetrów z jednej strony i 72,1 centymetra z drugiej. Skąd ta różnica? Bierze się ona z celowego pochylenia płyty wynoszącym 2% w kierunku murawy. Wszystkie schodki stopnic również wyprodukowane są z takim spadem. Chodzi oczywiście o to, aby woda nie stała w miejscu a przelewała się na najniższą część trybun.

Teraz na metalowe elementy znajdujące się w ryglach poziomu +3, o których była mowa, montujemy żelbetowe kolumny podtrzymujące dźwigary dachu. Wykonane są one z betonu C40/50. Ich wysokość od podłogi do najwyższego punktu to 3,8 metrów. Wewnątrz kolumny znajdziemy 16 stalowych prętów zbrojeniowych

Na zdjęciu widoczne żelbetowe kolumny oraz podłogę poziomu +4

 jak_to_jest_zrobione_210

Po ułożeniu wszystkich żelbetowych elementów trybun możemy się cieszyć takim widokiem

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments