Jak to jest zrobione cz.30. „Rygle poziomu 0”

kamres  -  24 lipca 2013 08:01
0
1770

rygle_ 135

Strop gotowy, teraz zajmiemy się belkami głównymi trybun poziomu 0, czyli inaczej mówiąc – ryglami. Jak wyglądają i jak się je montuje?

Rygiel jest to żelbetowa belka wykonana z betonu i zazbrojona odpowiednio stalowymi prętami, tak, aby uzyskać właściwe parametry prefabrykatu. Na plac budowy przyjeżdżają ciężarówkami, gotowe do zamontowania.

Każdy zestaw rygli na różnych poziomach trybun jest inny. Dziś zajmiemy się tymi z poziomu 0. Jak wygląda jeden z nich, można zobaczyć na pierwszym zdjęciu w artykule. Ich układanie realizowane jest za pomocą dźwigów samojezdnych z poziomu podłogi. Pracownicy muszą dokładnie naprowadzić rygiel na 2 wystające pręty z belek żelbetowych, które widoczne są na poniższym zdjęciu.

Rygiel, w miejscu styku z żelbetową belką, posiada otwory, w których kryją się bolce. Umieśćmy więc każdy z rygli na swoim miejscu.

 jak_to_jest_zrobione_137

Następny wpis powinien dotyczyć stopnic, lecz najpierw wyciągniemy ścianki szczelne, wzniesiemy się poziom wyżej, aby postawić słupy, womitoria oraz rygle poziomu +1, a później ułożymy stopnice na dolnym poziomie trybun.

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments