Dziś przedstawimy nieco informacji o ścianach poziomu -1. Warto nadmienić, że w etapie I została zbudowana również północna i południowa część trybuny VIP, ale nią zajmiemy się dopiero podczas drugiego etapu budowy.
Jak już kiedyś wspominaliśmy ściana nie składa się z jednego segmentu. Dzieli się ona na kilka części, które są rozdzielane słupami lub przerwami dylatacyjnymi.
Czarny, gumowy, pionowy pas to dylatacja ściany, która dzieli ją na 2 segmenty.
Strona zachodnia
Przeanalizujmy stronę zachodnią obiektu, wygląda to tak: narożnik południowo-zachodni – ściana – słup – (…) – ściana – słup – pustka na trybunę VIP – słup – ściana – (…) – słup – ściana – narożnik północno-zachodni, a za nim znajduje się już ulica Olimpijska. Segmenty ściany mają różne długości od około 5 do 10 metrów, natomiast całkowita długość ściany to około 92 metrów, a jej grubość wynosi 30 centymetrów.
Strona północna i południowa
Długość całkowita północnej i południowej ściany sięga prawie 390 metrów. Do tej długości wliczyliśmy również wymiar budynków kasowych. Grubość ściany sięga 30 centymetrów w narożnikach obiektu oraz 25 centymetrów na pozostałej długości.
Strona wschodnia
Tutaj łączna długość ściany wynosi około 205 metrów. Jej grubość to 30 centymetrów. Na całym stadionie musimy wznieść jeszcze wszystkie ściany wewnętrzne, które wymagają betonowania, z prostej przyczyny: zbrojenia stropu i ściany musza się zazębiać. Miejcie to na uwadze, bo rozmieszczeniem ścian wewnętrznych zajmiemy się kiedy indziej. Kolejny wpis będzie dotyczył stadionowych żurawi. Zapraszamy!
CDN.
źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl