III liga. Niewygodny rywal Górnika

Kaszpir  -  11 marca 2022 17:21
0
1326

W 19. kolejce III-ligowych zmagań Górnik II Zabrze rywalizować podejmować będzie zespół MKS Kluczbork. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, początek zaplanowano na godz. 12:00.

Podopieczni Piotra Gierczaka po rundzie jesiennej zajmują siódma lokatę z dorobkiem 27. punktów. Na ten bilans złożyło się 8 zwycięstw, 3 remisy i 7 przegranych. W zespole Górnika kibice będą mogli zobaczyć, powracającego po wielu latach Marcina Wodeckiego. Popularny „Pszczółka” ma wnieść więcej doświadczenia do naszej młodej drużyny. Do III-ligowych rozgrywek zgłoszeni zostali również Michał Rostkowski oraz Bartosz Korbecki. Z kolei zespół opuścili dwaj wyróżniający się piłkarze, Krzysztof Kiklaisz (3 gole jesienią), a także Dawid Szkudlarek (4 g). 

Przypominamy jednocześnie, że mecze drugiej drużyny Górnika można obstawiać u naszego partnera Superbet.

 

 

Nasz najbliższy rywal radził sobie jesienią znacznie gorzej. Z dorobkiem piętnastu „oczek”, plasuje się na piętnastej lokacie. Trener gości, Piotr Jacek ma jasny cel na rundę wiosenną.– Najważniejsze jest aby osiągnąć cel, a tym celem w tej rundzie jest nasze utrzymanie. Można sięgnąć do lat poprzednich ile punktów wystarczyło ile punktów potrzeba, aby się utrzymać i awansować. Ja co roku patrzę inaczej. Staram się patrzeć na każde kolejne spotkanie. Patrzę raczej w górę niż w dół. Także nie przywiązuję aż tak dużej wagi do tej statystyki jeśli chodzi o punkty. 

W jesiennym meczu pomiędzy tymi zespołami lepsi okazali się piłkarze z Kluczborka, którzy zwyciężyli 2:1. Honorowego gola dla zabrzan zdobył wówczas, wspomniany wcześniej Szkudlarek. Zresztą rezerwy nie wspominają dobrze wyjazdowych spotkań z tym przeciwnikiem, ponieważ w ostatnich latach wyjeżdżały z Kluczborka bez punktów, a z bagażem kilku bramek. Zdecydowanie lepiej ułożył się mecz rozgrywany niemal przed rokiem w Zabrzu. Górnicy pokonali wtedy rywali w stosunku 3:0, a łupem bramkowym podzielili się Arsen Hrosu, Bartłomiej Korbecki oraz Bartosz Baranowicz. Powtórka w niedzielę mile widziana.

 

Górnik II Zabrze – MKS Kluczbork; niedziela 13 marca, godz. 12:00. Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A.


Ważnym elementem kampanii jest także współpraca z wybranymi Klubami z tego poziomu rozgrywek. Jeśli rozbudowana oferta na niższe ligi piłkarskie jest dla Was ciekawa, a nie macie jeszcze konta u naszego partnera, to jest to dobry moment na założenie konta w Superbet.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments