Igor Angulo: Z niecierpliwością czekam na mecz z Legią

Torcidos  -  10 lipca 2017 14:42
0
6426

Przed zbliżającym się sezonem kibice Górnika mogą być spokojni o formę swojego najlepszego strzelca. Igor Angulo nie zatracił skuteczności i na mecz z Legią jest w pełni gotowy. – Czuję się naprawdę świetnie i nie tylko przez gole, które udało mi się zdobyć w letnich sparingach – powiedział dla naszego portalu hiszpański napastnik.

Górnik nie zdał ostatniego sprawdzianu przed rozpoczęciem sezonu. Zabrzanie w najmocniejszym składzie przegrali ze słowackim MFK Zemplin 3:4. Mimo dwóch strzelonych goli Igor Angulo nie schodził z boiska zadowolony. – Dla mnie również nie był to udany mecz. Zawsze liczy się dobro zespołu, a to my przegraliśmy. W letnich przygotowaniach jednak najważniejsza jest praca i ciągłe doskonalenie formy. Bramki i zwycięstwa w sparingach są sprawą drugorzędną. Trudno porównywać takie spotkania z meczami o stawkę.

Igor imponuje formą w okresie przygotowawczy. Król strzelców Nice I ligi w dwóch letnich sparingach zdobył aż trzy gole. – Czuję się naprawdę świetnie i nie tylko przez gole, które udało mi się zdobyć w letnich sparingach. Moja forma fizyczna jest dobra i z niecierpliwością czekam na pierwszy mecz z Legią – przyznaje Hiszpan.

Choć przygotowania do zbliżającego się sezonu są wyjątkowo krótkie, to zdaniem hiszpańskiego napastnika ten okres został dobrze przepracowany przez Górnika. Na sobotni inauguracyjny mecz z Legią wszyscy będą gotowi w stu procentach. – Ciężko pracowaliśmy, żeby być jak najlepiej przygotowani do sezonu. Tak jednak wyglądają wszystkie przedsezonowe przygotowania. To ma sprawić, by nasza forma fizyczna była jak najlepsza. Myślę, że to się udało. Każdy z nas wygląda z tygodnia na tydzień coraz lepiej – zapewnia 33-letni napastnik.

Dla Legii sezon rozpoczął się tydzień wcześniej, niż dla Górnika. W piątek mistrz Polski mierzył się w Superpucharze z Arką Gdynia. Napastnikowi Górnika udało się podpatrzyć najbliższego rywala. – Udało mi się zobaczyć kawałek meczu Legii z Arką w Superpucharze. Dla obu drużyn był to ciężki mecz, który rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych. Myślę jednak, że przeciwko nam Legia zagra zupełnie inaczej. Zawsze, gdy oglądam mecze innych drużyn zwracam uwagę na napastników, by czegoś się od nich nauczyć, jak i również na obrońców. Ale tak jak powiedziałem, dla Legii to będzie inny mecz niż z Arką i musimy być przygotowani na wszystko.

Co ciekawe, to właśnie w meczu z warszawskim klubem Igor Angulo zadebiutował w barwach Górnika. – Wtedy to był Puchar Polski, a w sobotę będziemy mierzyć już się w lidze. Jestem z tego bardzo szczęśliwy, bo zależało mi, by grać z Górnikiem w Ekstraklasie. Jestem pewien, że ten sezon będzie dla nas bardzo dobry – deklaruje na koniec piłkarz Górnika.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments