Igor Angulo: Muszę dalej ciężko pracować

Luq  -  4 kwietnia 2017 18:50
0
4176

Igor Angulo wciąż nie może się przełamać w rundzie wiosennej. Hiszpański napastnik w Kluczborku miał kilka wyśmienitych szans na zdobycie, ale żadnej sytuacji nie udało się wykorzystać. – Taki już los napastnika. Gdy idzie to każde dotknięcie piłki można zamienić na gola, a teraz tak to wygląda, że nic nie chce wpaść – mówi Angulo.

Roosevelta81.pl: W meczu w Kluczborku zmarnowaliście mnóstwo okazji.

Igor Angulo (napastnik Górnika): – Niestety tak. W tym meczu futbol nie był dla nas łaskawy. Graliśmy lepiej od przeciwników, mieliśmy wiele dobrych okazji do zdobycia gola, ale nie potrafiliśmy wygrać. Musimy wykorzystywać czyste sytuacje i wtedy takie mecze łatwo wygrywać.

Jesienią, gdy miałeś pół okazji do zdobycia gola to była bramka, ale w Kluczborku zmarnowałeś ze sześć i tym samym pozostajesz bez gola.

– Taki już los napastnika. Gdy idzie to każde dotknięcie piłki można zamienić na gola, a teraz tak to wygląda, że nic nie chce wpaść. Co mogę powiedzieć? Muszę dalej ciężko pracować. Jak już mówiłem graliśmy dobrze i tworzyliśmy okazje strzeleckie i byliśmy lepsi. Musimy dalej iść tą drogą, cierpliwie dążyć do zdobycia gola, zachowywać więcej zimne krwi pod bramką i myślę, że zwycięstwa wtedy przyjdą.

Nie jest trochę tak, że chcesz na boisku zrobić za dużo? Bo cofasz się często aż pod linie obrony.

– Może tak, ale chcę pomóc drużynie i czasem trzeba wrócić się po piłkę do środka pola, by stworzyć większe zagrożenie. Oczywiście moje miejsce jest w polu karnym i tam powinienem stwarzać sobie okazje.

W Kluczborku ponad połowa stadionu wypełniona była kibicami Górnika, więc mogliście czuć się jak u siebie.

– Tak, czuliśmy mocno doping i wsparcie kibiców. Wiem, że są źli na nas. Musimy przeanalizować na spokojnie ten mecz, bo wydaje mi się, że byliśmy lepsi i powinniśmy wygrać. Musimy być cierpliwi i trzymać się założeń, a na pewno odniesiemy jeszcze sporo zwycięstw w tym sezonie.

Wyniki innych drużyn znów ułożyły się pod nas.

– Tak, widziałem. Pierwsza liga jest bardzo wyrównana, różnice punktowe są niewielkie. Jak uda nam się wygrać dwa, trzy mecze to powinniśmy zbliżyć się do drugiego miejsca.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments