Grzegorz Kasprzik piłkarzem Górnika!

kesera  -  27 grudnia 2013 13:50
0
894

kasprzik_grudziadz
30-letni bramkarz Grzegorz Kasprzik związał się półrocznym kontraktem z klubem 14-krotnego mistrza Polski. Umowa zawiera opcję przedłużenia o dwa lata.

W ubiegłym sezonie golkiper reprezentował barwy I-ligowej Floty Świnoujście. Był jej podstawowym zawodnikiem. Latem tego roku trafił do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Zagrał w jednym meczu Pucharu Polski i w czterech ligowych, w ostatnim otrzymując czerwoną kartkę. – Z różnych względów runda jesienna była dla mnie bardzo nieudana. Chciałbym więc o niej, jak najszybciej zapomnieć – zaznacza.

Na początku grudnia Kasprzik rozwiązał kontrakt z I-ligowcem. Wkrótce związał się z Górnikiem na pół roku z opcją przedłużenia o 2 lata. – Gra w Górniku zawsze była moim marzeniem – podkreśla. – Od lat kibicuję temu klubowi, śledzę jego poczynania i jestem niezmiernie zadowolony, że będę reprezentował jego barwy.

O miejsce między słupkami Kasprzik będzie rywalizował przede wszystkim z Pavelsem Steinborsem. – Daleki jestem od jego oceniania, bo po pierwsze moim zadaniem jest trenowanie i granie, a po drugie nie czuję się żadnym ekspertem. Najważniejsze, że Górnik w pierwszej części sezonu zaskoczył bardzo pozytywnie i plasuje się na podium, a także awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski – podkreśla. – Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie boję się rywalizacji, bo ona jest potrzebna w każdym zespole, aby cały czas się rozwijać i podejmuję wyzwanie. Z trenerem Ryszardem Wieczorkiem nigdy nie pracowałem, ale Mateusza Sławika, trenera bramkarzy znam z boiska, więc jestem dobrej myśli – zaznacza golkiper, który wiosną zagra z numerem 99 na koszulce. – Ten numer ma dla mnie symboliczne znaczenie. Kto ma wiedzieć, o co chodzi, ten wie i niech tak zostanie – kończy.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Flota Świnoujście

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments