Grały nasze zgody: Zwycięstwo GieKSy. Wysoka porażka Hajduka

Kibic  -  3 grudnia 2019 16:43
0
2332

Piłkarze GKS-u pokonali w meczu wyjazdowym Bytovię Bytów 2:1. Dla katowiczan było to ostatnie tegoroczne spotkanie, ponieważ zmagania drugoligowym froncie dobiegły końca. Po dwudziestu rozegranych kolejkach GieKSa zajmuje, z 40. punktami, trzecią pozycję w tabeli. Do liderującego Widzewa traci zaledwie trzy „oczka”.

Wysokiej porażki przed własną publicznością doznał Hajduk. Rijeka po tym zwycięstwie mocno depcze „biało-niebieskim” po piętach. W tabeli ligi chorwackiej zdecydowanie prowadzi Dinamo Zagrzeb.

Wisłoka Dębica oraz ROW Rybnik zakończyły swoje zmagania przed tygodniem.

GKS KATOWICE (II LIGA)

Emocjonujący mecz i wygrana

Ostatni mecz roku przypadł GieKSie na wyjazdowe spotkanie z Bytovią Bytów. Od początku to gospodarze narzucili swój styl gry i znacznie częściej zagrażali bramce. W 27. minucie nieudany kontratak GKS-u zmienił się w groźną kontrę przeciwnika. Bartosz Mrozek po strzale wybił piłkę przed siebie i dopadł do niej Karol Czubak otwierając wynik spotkania.

Przed zakończeniem pierwszej części GKS-owi nie udało się zmienić wyniku, wobec czego w szatni padło kilka mocnych słów. W końcu w 63. minucie Michał Gałecki dostał piłkę sytuacyjną na 20 metrze i huknął z prawej nogi doprowadzając do remisu. Mecz zaczynał układać się po myśli katowiczan. W 76. minucie Szymon Kiebzak dogrywał w pole karne z lewej strony. Piłkę przyjął Woźniak, miał dużo czasu by się obrócić i oddać strzał. Paweł Kapsa nie miał szans na zatrzymanie bomby naszego zawodnika. GieKSa objęła prowadzenie i od tego momentu musiała pilnować dyscypliny w obronie.

Przed doskonałą szansą na doprowadzenie do remisu stanął Daniel Feruga. Sam znalazł się z piłką na 10 metrze, ale szczęśliwie dla nas strzał mu kompletnie nie wyszedł i piłka trafiła w ręce Bartosza Mrozka. W ostatnim strzale bytowian piłka trafiła w słupek… Gdy sędzia zagwizdał wszyscy odetchnęli z ulgą. Trzy punkty dla GieKSy!

Bytovia Bytów – GKS Katowice 1:2 (1:0)

Bramki: Czubak 27′ – Gałecki 62′, Woźniak 76′
GKS: Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala – Kiebzak, Błąd (90. Szwedzik), Gałecki, Stefanowicz (75, Grychtolik), Wroński (53. Woźniak) – Rogalski (64. Urynowicz)
Widzów: (gości 139)