Grały nasze zgody: ROW się nie zatrzymuje. GieKSie zabrakło niewiele

Kaszpir  -  12 listopada 2019 17:53
0
2521

W Rybniku zapinają powoli o kiepskich wynikach sezony. Odkąd nastąpiła zmiana na stanowisku trenera ROW wszystko wygrywa. W trzech ostatnich meczach „Zielono-czarni” zdobyli komplet punktów. Piłkarze GieKSy bliscy wygrania na boisku lidera. Katowiczanie prowadzenie stracili w siódmej minucie doliczonego czasu gry! Hajduk Split kończył mecz w „9”, ale zdołał pokonać Osijek. Również Wisłoka odprawiła swoich rywali z kwitkiem.

WISŁOKA DĘBICA (III LIGA, GRUPA 4.)

Orlęta pokonane

Wisłoka Dębica pokonała przed własną publicznością Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (1:0) w meczu 16. kolejki III ligi. Bramki dla „Biało-zielonych” zdobyli Damian Łanucha oraz Łukasz Siedlik. Dzięki tej wygranej podopieczni Dariusza Kantora przesunęli się na 5. miejsce w tabeli…

Wisłoka Dębica – Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (1:0)
Bramki: Łanucha 13′, Siedlik 63′
Wisłoka: Libera – Król, Cabała, Pelc – Rębisz, Wrzosek (64′ Prokop), Łanucha, Fedan, Gwiazda (68′ Bożek) – Maik (61′ Sojda), Siedlik (64′ Lubera)
Widzów: 800

Więcej na wislokadebica.pl

ROW 1964 RYBNIK (III LIGA, GRUPA 3.)

Zwycięstwo w Lubinie

Ważną rolę w sobotnim spotkaniu odegrały stałe fragmenty gry. Już w 9. minucie gry z rzutu rożnego dośrodkował Przemysław Szkatuła, a Bartłomiej Polok zdobył pierwszą bramkę dla naszej drużyny. Na drugiego gola czekać było trzeba do 62. minuty gry. Wówczas piłkarz gospodarzy zagrał piłkę we własnym polu karnym, a prowadzący zawody Sebastian Grzebski wskazał na “11 metr”. Do piłki podszedł Marcin Wodecki i zdobył swojego siódmego gola w obecnych rozgrywkach. Warto zaznaczyć, że odkąd trenerem jest Roland Buchała ROW zaliczył trzy zwycięstwa z rzędu, a w każdym z nich do siatki rywali trafiał Marcin Wodecki.

Zagłębie II Lubin – ROW 1964 Rybnik 0:2 (0:1)
Bramki: Polok 9′. Wodecki 62′
ROW 1964 Rybnik: Kewin Paszek – Marek Krotofil, Piotr Pacholski, Szymon Jary, Przemysław Szkatuła, Bartłomiej Polok, Konrad Warmiński (70′ Bartosz Kunat), Yaroslav Baranskyi (58′ Radosław Dzierbicki), Paweł Mandrysz (90’+2 Dawid Niedźwiedzki), Marcin Wodecki, Wiktor Piejak (65′ Dawid Plizga)
Widzów: 80 (64 gości)

Więcej na row1964rybnik.com oraz row.rybnik.pl

GKS KATOWICE (II LIGA)

Punkt dla GKS-u

Mecz na szczycie drugoligowej tabeli zapowiadał się wyjątkowo ciekawie i długo nie musieliśmy czekać na potwierdzenie tego założenia. Już w 9. minucie GKS na prowadzenie wyprowadził Dawid Rogalski. Nasz napastnik znalazł się z piłką na 10 metrze i uderzył tak, że Wojciech Daniel musiał wyciągać piłkę z siatki. To jednak był dopiero początek prawdziwego festiwalu strzałów i okazji. Jedna z sytuacji przyniosła GieKSie rzut rożny z prawej strony boiska. Błąd doskonale dograł piłkę na głowę wychodzącego Radka Dejmka i ten w 24. minucie podwyższył prowadzenie gości.

Do szatni podopieczni trenera Góraka schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Jednak już w 54. minucie gol kontaktowy dla Resovii po faulu w jedenastce Adriana Błąda. Rzut karny wykorzystał Kamil Radulj. GKS potrzebował odpowiedzieć na przewagę, jaką rywal wykreował w pierwszych minutach drugiej części starcia. Niestety w ostatniej minucie sędzia po raz kolejny pokazał na jedenasty metr w polu karnym gości. W ostatnim strzale meczu Radulj doprowadził do wyrównania. Z Rzeszowa zabieramy punkt.

Resovia Rzeszów – GKS Katowice 2:2
Bramki: Radulj 54′ (k), 90+7′ (k) – Rogalski 9′ Dejmek 24′
GKS: Mrozek – Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala – Woźniak (54′ Wroński), Gałecki, Stefanowicz (85′ Habusta), Błąd (76′ Urynowicz), Kiebzak – Rogalski (90′ Grychtolik)
Widzów: 2784 (528 gości)