Górnik – Zagłębie: Podtrzymać dobrą serię i utrzeć „Gorolom” nosa!

Milo  -  12 kwietnia 2017 15:14
0
4163

Górnik u siebie to drużyna, która potrafi pokonać każdego. Nie inaczej było w sobotę, gdzie nasi piłkarze na własnym boisku szybko znokautowali Olimpię. W środę do Zabrza przyjeżdża powracające na ekstraklasowe tory Zagłębie. Ten pojedynek da odpowiedź, która z drużyn będzie bliższa wejścia na największe salony w kraju.

Zabrzanie może nie radzą sobie na wyjazdach, ale u siebie są drużyną zdecydowanie odmienną. W tym roku na Arenie Zabrze nie stracili choćby punktu i to daje nadzieje na korzystny rezultat. Zgoła inaczej na własnym obiekcie prezentuje się także nasza defensywa, która w minionej serii gier straciła dopiero pierwszego gola. Nie można zapomnieć także o Łukaszu Wolsztyńskim – pomocnik zabrzan spisuje się rewelacyjnie i seryjnie znajduje drogę do bramki rywali. Kibice cieszą się ze zwycięstw, ale sposób osiągnięcia korzystnych rezultatów wciąż pozostawia sporo do życzenia. Czy zabrzanie wreszcie zagrają tak, że będzie można ich chwalić za całe spotkanie?

Pewną zagadką przed tym spotkaniem jest prawa obrona. W meczu z Olimpią zagrał na tej pozycji Adam.. Wolniewicz, a trener Brosz postanowił posadzić na ławce rezerwowych zdrowego Adama Dancha, który znalazł się tam pierwszy raz od niemal 6 lat. Górnika prowadził wtedy Adam Nawałka. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że zwycięskiego składu się nie zmienia, ale zabrzan już w sobotę czeka kolejny mecz w dalekim Bytowie. Czasu na odpoczynek po prostu nie ma, dlatego zmiany w składzie będą konieczne, jeśli nie w meczu z Sosnowcem, to w meczu z Bytovią.

Zagłębie to drużyna, która powoli wraca na właściwe tory, a przynajmniej zwiastuje na to wysokie zwycięstwo w Kluczborku. Spore zawirowania z trenerami i zawodnikami wpłynęły na to, że pozycja Sosnowca w tabeli znacząco osłabła. Do Zabrza ma przyjechać Wojciech Łuczak, który w ostatnim meczu z MKS-em strzelił nawet gola, jednak jego występ z powodu urazu stoi pod znakiem zapytania. W Zagłębiu nie ma już Sebastiana Dudka, który w sierpniowym meczu pomiędzy tymi drużynami zdobył jedną z bramek. Statystyki meczów wyjazdowych pokazują, że nasi rywale nie radzą sobie w całym meczu, gdy po pierwszej połowie schodzą z bagażem bramek.

Według zakładów bukmacherskich STS faworytem tego spotkania jest Górnik. Co ciekawe, aż 79% graczy wierzy w zwycięstwo Górnika z Zagłębiem! 

My tradycyjnie zapraszamy na naszą relację audio na żywo z tego spotkania te osoby, które nie będą mogły pojawić się na stadionie.

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec, środa godz. 18:00, sędzia Piotr Lasyk (Bytom)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments