Górnik Zabrze to znacznie więcej niż tylko drużyna

W.  -  20 grudnia 2018 12:18
0
3550

Wśród gości zaproszonych na grudniowe obchody 70-lecia Górnika Zabrze nie mogło zabraknąć obecnego selekcjonera Reprezentacji Polski, który przez cztery lata swej piłkarskiej kariery związany był z czternastokrotnym mistrzem Polski.

Lata spędzone przy Roosevelta 81 Jerzy Brzęczek wspomina z ogromną sympatią.
– Myślę, że Górnik Zabrze nie jest tylko drużyną, to coś znacznie więcej. Dla mnie wielkim wyróżnieniem i satysfakcją była możliwość grania w Górniku. Z sentymentem wspominam okres, kiedy przyszedłem do Zabrza, choć niestety nie miałem już okazji sięgać z klubem po wielkie trofea. W 1994 roku byliśmy bliscy mistrzostwa, ale pamiętny mecz w Warszawie sprawił, że tytułu nie zdobyliśmy. Patrząc na tych wspaniałych piłkarzy, na poprzednie pokolenia, które tworzyły niesamowitą historię tego klubu, jak również całej polskiej piłki nożnej można być dumnym, mogąc uścisnąć  dłoń klubowym ikonom i po latach znów się z nimi spotkać. To był wspaniały jubileusz.

Z optymizmem, spokojem i zaufaniem selekcjoner reprezentacji, spogląda w przyszłość.
– Na pewno patrząc dzisiaj na sytuację w tabeli, Górnik ma trudny okres, ale trener Marcin Brosz, który w ostatnich dwóch latach wykonał kapitalną pracę, wspólnie z tymi młodymi ludźmi wyjdzie z kryzysu i Górnik pozostanie w Ekstraklasie. To jest na ten moment najważniejsze i z całego serca życzę klubowi utrzymania oraz kolejnych wielkich sukcesów. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments